Elizabete II pēc sērām atgriežas darbā - virtuāli tiekas ar Latvijas vēstnieci

FOTO: Embassy of Latvia to the United Kingdom

Lielbritānijas karaliene Elizabete II atgriezusies pie pienākumu pildīšanas pēc sēru laika pārtraukuma saistībā ar dzīvesbiedra prinča Filipa aiziešanu mūžībā.

Karalienei otrdien ar video starpniecību bijusi tikšanās ar Latvijas vēstnieci Ivitu Burmistri

un Kotdivuāras vēstnieci Afū Amanī, teikts paziņojumā.

Piektdien noslēdzās divas nedēļas ilgušās sēras, ko karaliskā ģimene ievēroja pēc prinča Filipa aiziešanas mūžībā 9.aprīlī.

Elizabete sēru laikā bija ģērbusies melnā, bet otrdienas pasākumā viņa bija redzama gaišā, puķainā tērpā.

Karaliene Elizabete II  FOTO: AP/ Scanpix

Pagājušo trešdien karaliene atzīmēja 95. dzimšanas dienu.

Otrdienas pasākumu karaliene izmantoja, lai pateiktos sabiedrībai par laba vēlējumiem pēc vīra nāves.

"Kaut arī mēs kā ģimene esam lielu skumju laikā, mums visiem tas bija liels mierinājums - redzēt un dzirdēt veltījumus manam vīram no cilvēkiem Apvienotajā Karalistē, Sadraudzībā un visā pasaulē," paziņojumā norādīja karaliene.

"Mana ģimene un es vēlamies pateikties jums visiem par atbalsu un laipnību, kas mums izrādīta pēdējo dienu laikā. Mēs esam dziļi aizkustināti, un mēs turpinām saņemt atgādinājumus, ka Filipam bijusi ārkārtīga ietekme uz daudziem cilvēkiem viņa dzīves laikā."

Latvijas Republikas ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotajā Karalistē (AK) Ivita Burmistre svinīgā tiešsaistes ceremonijā iesniedza akreditācijas vēstules un nodeva Latvijas Valsts prezidenta Egila Levita laba vēlējumus Viņas Majestātei karalienei Elizabetei II, kura pašreiz uzturas Vindzoras pilī, norāda Latvijas Ārlietu ministrija.

Sarunā vēstniece atzīmēja, ka šis gads ir īpašs Latvijas un Apvienotās Karalistes attiecībās, jo tiek svinēta gan diplomātisko attiecību nodibināšanas simtgade, gan Latvijas starptautiskās atzīšanas de iure simtgade. Vēstniece akcentēja ciešās un labās attiecības, kas pastāvējušas visus šos gadus starp abām valstīm un pateicās par AK jūras spēku līdzdalību Latvijas atbrīvošanas cīņās 1919. gadā un sargājot Latvijas pagaidu valdību.

Sarunas laikā vēstniece pateicās par Viņas Majestātes vizīti Latvijā 2006. gadā un norādīja, ka vizīte joprojām ir paliekošā un siltā atmiņā. Sarunas noslēgumā vēstniece pauda sirsnīgākos apsveikumus un laba vēlējumus Viņas Majestātei 95. dzimšanas dienā, kas tika klusi atzīmēta pagājušajā nedēļā.

Uz augšu
Back