"LVC" šogad plāno sakārtot kopumā 1100 kilometru valsts autoceļu

Ilustratīvs foto. FOTO: Zane Bitere/LETA

VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC) šogad plāno Latvijā sakārtot kopumā 1100 kilometru valsts autoceļu, ceturtdien intervijā Latvijas Radio sacīja kompānijas valdes priekšsēdētājs Jānis Lange.

"Mēs esam plānojuši strādāt uz vairāk nekā 1100 kilometriem valsts autoceļu," teica Lange, piebilstot, ka darbi šogad plānoti uz vairāk nekā 128 kilometriem valsts galveno autoceļu, uz 150 kilometriem vietējo autoceļu, bet galvenokārt darbi notiks uz reģionālajiem autoceļiem, proti, vairāk nekā 800 kilometru garumā.

Viņš arī informēja, ka lielākais uzsvars šogad būs uz autoceļa seguma virskārtas atjaunošanu, taču šogad tiks arī pilnībā pārbūvēti autoceļi 140 kilometru garumā, kā arī grants ceļiem ir paredzēti divkārtu virsmas apstrāde vairāk nekā 160 kilometru garumā un viena kilometra garumā plānota jauna grants ceļa būvniecība.

Kopumā, pēc Langes teiktā, šogad būvdarbi plānoti apmēram 200 objektos visā Latvijā. "Sezona tikai lēnām sākas - šobrīd darbi notiek 15 objektos, bet pēc maija brīvdienām sāksies aktīvāki būvdarbi," piebilda kompānijas valdes priekšsēdētājs.

Tāpat viņš norādīja, ka šogad valsts piešķirtais finansējums autoceļiem kopumā veido 325 miljonus eiro, kas ir par apmēram 20 miljoniem eiro vairāk nekā 2020.gadā. "Ja mēs skatāmies globāli, vai tas nav par maz, protams Latvijas ceļu tīkls ir salīdzinoši sliktā stāvoklī, jo mums ir ļoti daudz valsts vietējo autoceļu un būtu nepieciešamas lielāks finansējums, bet soli pa solim mēs ejam pareizajā virzienā, jo finansējums ar katru gadu pieaug," teica Lange.

LVC izveidota 2004.gada nogalē un pieder valstij. Uzņēmums pārvalda valsts autoceļu tīklu, administrē valsts autoceļu tīkla finansējumu un organizē iepirkumus valsts vajadzībām. LVC pārvalda vairāk nekā 20 000 kilometru valsts autoceļu.

Uz augšu
Back