Pētījumā atklāj nozīmīgākos nosacījumus, lai cilvēki atsāktu ceļot

FOTO: Paula Čurkste/LETA

Četri nozīmīgākie nosacījumi tam, lai cilvēki atsāktu ceļot, ir epidemioloģiskās situācijas uzlabošanās, vakcīnas saņemšana, kā arī Covid-19 dēļ noteikto pašizolācijas prasību un ceļošanas ierobežojumu atcelšana, liecina Baltijas valstīs veiktais "Swedbank" pētījums. 

Biežākie iemesli ceļojuma iecerēm ir atpūta vai ģimenes apciemošana, bet aptuveni 40% iedzīvotāju norādījuši, ka šogad pagaidām neplāno doties ceļojumā.

Visvairāk iedzīvotāju Latvijā (28%) un Lietuvā (33%) būtu gatavi doties ceļojumā tad, ja pēc atgriešanās nebūtu jāievēro pašizolācijas prasība (Igaunijā - 19%).

Savukārt Igaunijā nozīmīgākais aspekts būtu epidemioloģiskās situācijas uzlabošanās galamērķa reģionā (23%), bet būtisks tas ir arī Latvijā (25%) un Lietuvā (21%). Divi citi nozīmīgi faktori ceļošanas atsākšanai ir valdības lēmums par ceļošanas ierobežojumu atcelšanu (30% respondentu Lietuvā, 23% - Latvijā un 21% - Igaunijā) un vakcīnas saņemšana pret Covid-19 (27% Lietuvā; 18% gan Latvijā, gan Igaunijā).

Biežākais vēlamā ceļojuma mērķis visās Baltijas valstīs ir došanās atpūtas un izklaides braucienā (79% respondentu Igaunijā, 76% Lietuvā un 73% - Latvijā). Otrs nozīmīgākais mērķis ir ārvalstīs dzīvojošo ģimenes locekļu un draugu apciemojums (33% respondentu Latvijā; 30% - Igaunijā; 28% - Lietuvā). Trešais braucienu mērķis, ko minējuši 11% cilvēku Lietuvā un 13% Latvijā, un Igaunijā, ir ar darbu saistīti braucieni.

Domā arī par papildu aizsardzības veidiem

Visvairāk cilvēku, atbildot uz jautājumu par drošības pasākumu ievērošanu, ir minējuši, ka ievērotu attiecīgajā valstī noteiktos ierobežojumus (virs 70% visās valstīs). Aptuveni 45% cilvēku Baltijas valstīs dotos uz tādu reģionu, kur saslimstības rādītāji ir zemi, bet vairāk nekā puse aptaujāto būtu gatavi ceļojuma laikā nēsāt masku un ievērot distancēšanās prasību.

Iedzīvotāju aptauja atklāj, ka viens no drošības pasākumiem ir arī ceļojumu apdrošināšana, ko cilvēki gribētu izmantot, dodoties ārvalstu ceļojumā, - to minējuši 42% respondentu Igaunijā, 33% - Latvijā un 22% - Lietuvā.

Baltijas valstu iedzīvotāju aptauja veikta sadarbībā ar SKDS šogad martā, aptaujājot 1000 respondentu katrā no valstīm vecumā no 18 līdz 75 gadiem.

Uz augšu
Back