ASV neplāno notriekt Ķīnas nesējraķeti, kas tuvojas Zemei

20 tonnu nesējraķete "Long-March 5B" FOTO: China Daily via REUTERS

ASV armija neplāno notriekt Ķīnas nesējraķeti, kuras fragmenti tuvākajās dienās nogāzīsies uz Zemes, ceturtdien paziņoja ASV aizsardzības ministrs Loids Ostins.

"Mums ir iespēju darīt daudz lietu, taču šobrīd mums nav plānu to notriekt," žurnālistiem pavēstīja Ostins.

Pentagona eksperti lēš, ka 20 tonnu nesējraķete "Long-March 5B" ieies Zemes atmosfērā sestdien vai svētdien. Ar nesējraķeti pagājušajā nedēļā orbītā tika nosūtīts Ķīnas jaunās kosmosa stacijas centrālais modulis.

"Long-March 5B" dizaina dēļ tās centrālo pakāpi nevar vadīt un tai nav noteiktas trajektorijas, lai tā nogāztos konkrētā vietā.

Ostins pauda cerību, ka raķetes fragmenti nogāzīsies vietā, kur tā nevienam nekaitēs, cerams, okeānā.

Kā pavēstījis Kembridžas Hārvada-Smitsona astrofizikas centra astrofiziķis Džonatans Makdovels, "mēs nezinām, kur tā ieies atmosfērā, un sliktākajā gadījumā tas būtu kā nelielas lidmašīnas avārija, kas izstiepta simtiem kilometru garā līnijā".

Nav skaidrs, cik daudz fragmentu nesadegs pēc ieiešanas atmosfērā, "taču pietiekoši, lai nodarītu kaitējumu," sacīja Makdovels.

Tā kā raķetes centrālā pakāpe apriņķo Zemi 90 minūtēs, nav iespējams precīzi noteikt, kad un kur tā ieies atmosfērā un sadegs.

2020.gada maijā sešas dienas pēc "Long-March 5B" pirmā lidojuma tās atlūzas nogāzās Āfrikas rietumu valstī Kotdivuārā, nodarot bojājumus vairākām mājām dažos ciemos.

Uz augšu
Back