Maskavas agresīvās darbības neatstās bez atbildes, paziņo Blinkens

ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens. FOTO: Chris J Ratcliffe/Pool via REUTERS/File Photo

ASV tiecas pēc stabilām un prognozējamām attiecībām ar Krieviju, bet neatstās bez atbildes nekādas Maskavas agresīvās un neapdomīgās darbības, arī pret Ukrainu, intervijā "Radio Brīvība" ukraiņu redakcijai sacīja ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens.

ASV un to sabiedroto attieksme pret neseno Krievijas karaspēka koncentrēšanu uz Ukrainas robežas un anektētajā Krimā bija ļoti nopietna, un Krievijai tika ļoti skaidri apliecināts, ka nekādi agresīvi soļi pret Ukrainu nepaliks bez sekām, norādīja Blinkens.

Valsts sekretārs konkrētāk neizteicās par soļiem, ko ASV spertu, ja Krievijas karaspēks iebruktu Ukrainā, tomēr norādīja, ka Krievija šāda soļa negatīvās sekas sajustu "dažādās sfērās".

ASV arī turpmāk gatavas sniegt palīdzību Ukrainai, lai nodrošinātu aizsardzības iespējas pret agresiju, viņš piebilda.

Vaicāts par iesējamām bruņojuma piegādēm, arī pretgaisa aizsardzības sistēmām, Blinkens atbildēja, ka ASV Aizsardzības ministrija rūpīgi izvērtēs šos jautājumus.

Blinkens ceturtdien Kijevā tikās ar augstākajām Ukrainas amatpersonām, arī ar prezidentu Volodimiru Zelenski.

Blinkens ir ASV prezidenta Džo Baidena administrācijas pirmā tik augsta ranga amatpersona, kas apmeklējusi Ukrainu.

Tiekoties ar Zelenski, Blinkens uzsvēra, ka ASV atbalsta Ukrainas suverenitāti un teritoriālo integritāti un ka šī nostāja ir kopīga visām G7 valstīm.

Uz augšu
Back