Policija restorānu terašu pirmajā darbības dienā būtiskus pārkāpumus nav konstatējusi

Foto: Vecrīgā atgriežas vasaras terases FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Policija pirmajā restorānu terašu darbības dienā būtiskus pārkāpumus šajā jomā nav konstatējusi, sestdien žurnālistiem apliecināja Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks un Rīgas pašvaldības policijas priekšnieks Juris Lūkass.

Ruks norādīja, ka būtiski pārkāpumi terašu darbībā netika konstatēti, lai arī pie katras ēstuves policistu nav iespējams novietot.

Lai gan Rīgā rupji pārkāpumi netika konstatēti, RPP redzeslokā nokļuvuši atsevišķi gadījumi, kad uzņēmēji dažādi interpretējuši noteikumus. Kontroles laikā šie neskaidrie jautājumi tikuši atrisināti.

Abu iestāžu vadītāji arī apliecināja, ka terašu darbība tiks rūpīgi uzraudzīta arī turpmāk, tostarp, 9.maijā, kad daļa Latvijas sabiedrības atzīmē Otrā pasaules kara beigas.

Jau ziņots, ka no piektdienas restorānu terasēs var apkalpot klientus no plkst.6 līdz 21, paredz ceturtdien valdībā pieņemtie grozījumi noteikumos "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai".

Vienlaikus atbalstu neguva Veselības ministrijas priekšlikums liegt terasēs tirgot alkoholiskos dzērienus.

Par Covid-19 ierobežojumu pārkāpšanu var piemērot naudas sodu fiziskajai personai no desmit līdz 2000 eiro, bet juridiskajai personai - no 140 līdz 5000 eiro.

Uz augšu
Back