Levits tiksies ar pāvestu Francisku

Romas Katoļu baznīcas pāvests Francisks FOTO: AFP/SCANPIX

Atzīmējot Latvijas un Svētā Krēsla attiecību simtgadi, šodien un rīt plānota Latvijas prezidenta Egila Levita un kundzes Andras Levites vizīte Vatikānā un audience pie pāvesta Franciska, informēja Valsts prezidenta kancelejas Mediju centra vadītāja Justīne Deičmane.

Tāpat plānotas sarunas ar Svētā Krēsla Valsts sekretāru kardinālu Pjetro Parolinu. Izsakot kardinālam atzinību par nozīmīgo ieguldījumu Latvijas un Svētā Krēsla attiecību stiprināšanā un padziļināšanā, pēc sarunas notiks valsts apbalvojuma - Triju Zvaigžņu ordeņa lielkrusta komandiera pakāpes - piešķiršanas ceremonija.

Šodien Valsts prezidents apmeklēs Eiropas Savienības (ES) un Svētā Krēsla attiecību piecdesmitgadei veltītu Svēto Misi. Romā notiks arī īpaši Latvijas un Svētā Krēsla simtgadei veltīti notikumi: grāmatas "100 gadi patiesuma un uzticēšanās garā. Diplomātiskās attiecības starp Latvijas Republiku un Svēto Krēslu" atvēršana un svinīgs sarīkojums ar garīgās mūzikas koncertu "Santi Quattro Coronati" bazilikā.

Oficiālās vizītes Itālijā laikā, 11.maijā un 12.maijā, Valsts prezidents tiksies ar Itālijas prezidentu, Itālijas Senāta prezidenti, Deputātu palātas prezidentu un Konstitucionālās tiesas prezidentu. Savukārt Levite tiksies ar Itālijas Paralimpisko komiteju, kā arī apmeklēs vecāko publisko bibliotēku Eiropā "Biblioteca Angelica". Vizīte noritēs Latvijas "de iure" atzīšanas un diplomātisko attiecību nodibināšanas ar Itāliju simtgadē, kā arī atzīmējot 30.gadadienu, kopš Itālija atjaunoja diplomātiskās attiecības ar Latviju.

Valsts prezidents Romā uzrunās drošības politikas jautājumus, ar lekciju uzstājoties NATO Aizsardzības koledžā, kas šogad svin 70 gadu pastāvēšanu. Tāpat paredzēta arī tikšanās ar koledžas vadību.

11.maijā Valsts prezidents Romā tiksies ar Neatkarīgo Maltas Ordeni, lai pārrunātu tālāko Latvijas un Neatkarīgā Maltas Ordeņa sadarbību humanitārajos, sakaru, kultūras un izglītības jautājumos.

Uz augšu
Back