Reaģējot uz kolēģu lēmumu atsaukt Vitenbergu, četri "KPV LV" deputāti pamet frakciju
Papildināts

Latvijas ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs. FOTO: Paula Čurkste/LETA

Pēc kolēģu pieņemtā lēmuma par Jāņa Vitenberga (KPV LV) atsaukšanu no ekonomikas ministra amata četri "KPV LV" deputāti paziņojuši par aiziešanu no "KPV LV" frakcijas.

Kā aģentūru LETA informēja līdzšinējais "KPV LV" deputāts Aivars Geidāns, no frakcijas aiziet gan viņš, gan arī līdzšinējie "KPV LV" deputāti Janīna Kursīte, Ivars Puga un Edgars Kronbergs.

Visi četri deputāti balsoja pret Vitenberga atsaukšanu no amata.

Pēc balsojuma deputāti informējuši frakciju, ka nevar uzņemties atbildību par "neskaidru motīvu vadītu un emocionālu lēmumu" aicināt Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV) pieprasīt ekonomikas ministra demisiju "valstij smagajā krīzes situācijā".

Kā aģentūrai LETA pavēstīja Geidāns, četri parlamentārieši uzskata, ka ar neviennozīmīgu reputāciju esošā ekonomikas ministra amata kandidāta Pētera Šmidres apspriešana "KPV LV" partijas valdē "met aizdomu ēnu par slepeniem varas pārņemšanas plāniem".

No "KPV LV" frakcijas aizejošie politiķi norāda, ka daļa no frakcijas deputātiem jau ilgstoši neatbalsta valdību veidojošo koalīciju. Tas "liek domāt, ka ir beidzot atrasts iegansts sabotēt valdību, nevis aktīvi tajā piedalīties un sniegt reālus priekšlikums kopējā darba pilnveidē", pauž parlamentārieši.

Deputāti turpinās realizēt vēlētājiem dotos solījumus, tuvākajā laikā dibinot neatkarīgo deputātu grupu kopā ar deputātu Ati Zakatistovu, pavēstīja politiķis.

Geidāns uzsver, ka parlamentāriešu grupa plāno arī turpmāk atbalstīt Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) vadīto valdību.

Līdz ar šādu soli "KPV LV" frakcija, kas pēc 13.Saeimas vēlēšanām bija viena no lielākajām parlamentā, sarukusi līdz piecu deputātu sastāvam, sasniedzot minimālo parlamentāriešu skaitu, kāds pieļaujams frakcijas pastāvēšanai.

"KPV LV" frakcijas sastāvā turpinās būt deputāti Māris Možvillo, Ēriks Pucens, Ieva Krapāne, Ralfs Nemiro un Kaspars Ģirģens.

Partijas "KPV LV" Saeimas frakcija šodien nolēmusi, ka Jānim Vitenbergam (NA) ir jāatkāpjas no ekonomikas ministra amata.

Par Vitenberga atsaukšanu no ekonomikas ministra amata aģentūru LETA informēja "KPV LV" Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Māris Možvillo un frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Aivars Geidāns.

Līdz ar to frakcija akceptējusi "KPV LV" valdes vairākuma iepriekš pieņemto lēmumu.

Kā aģentūru LETA informēja Geidāns, balsojumā deputāts Ralfs Nemiro atturējās, "pret" ministra atsaukšanu no amata nobalsoja Geidāns, Janīna Kursīte, Ivars Puga un Edgars Kronbergs, savukārt "par" ministra atsaukšanu nobalsoja deputāti Ieva Krapāne, Kaspars Ģirģens, Ēriks Pucens, Māris Možvillo.

Balsojumā izšķirošā balss par Vitenberga atsaukšanu bijusi frakcijas vadītājam Možvillo, norādīja Geidāns.

Reaģējot uz šo frakcijas lēmumu, Geidāns, Kursīte, Puga un Kronbergs nolēmuši pamest frakciju, lai kopā ar bijušo frakcijas biedru un kādreizējo priekšsēdētāju Ati Zakatistovu veidotu neatkarīgu deputātu grupu. No frakcijas aizgājušie deputāti turpinās atbalstīt Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) vadīto valdību.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) TV3 apliecināja, - ja "KPV LV" Saeimas frakcija skaidri pateiks, ka vēlas politisko piederību mainījušā Vitenberga demisiju, tad Kariņš šo demisiju pieprasīs.

Jautājums par Vitenberga tālāko darbu ministra amatā aktualizējās pēc viņa lēmuma atstāt "KPV LV" un pāriet uz Nacionālo apvienību "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK.

Uz augšu
Back