Baltkrievijā sākusies tiesas prāva pret opozīcijas politiķi Pāvelu Sevjarinetu

Protests Baltkrievijā. Ilustratīvs foto. FOTO: AFP / Scanpix

Baltkrievijā trešdien sākusies tiesas prāva pret opozīcijas politiķi Pāvelu Sevjarinecu, kurš apsūdzēts par līdzdalību masu nekārtībās.

Sevjarinecs, kurš ir viens no nereģistrētās Baltkrievu kristīgi demokrātiskās partijas vadītājiem, tika aizturēts pagājušā gada jūnijā piketa laikā.

Tiesas prāvas pirmā sēde notika aiz slēgtām durvīm reģionālajā tiesā Mogiļevā.

"Tas nav nekas cits kā ņirgāšanās un netaisnība," ziņu aģentūrai AFP sacīja Sevjarineca sieva Olga, piebilstot, ka cerējusi kaut uz mirkli ieraudzīt savu vīru tiesas sēdē.

"Pāvels savās vēstulēs raksta, ka izmeklēšanas laikā nav sniedzis nekādus pierādījumus un tiesas procesā klusēs," pirms sēdes AFP sacīja Olga.

Sevjarinecam draud līdz astoņiem gadiem ilgs cietumsods, ja viņš tiks atzīts par vainīgu.

Viņš bija viens no opozīcijas aktīvistiem, kas tika aizturēti vai aizbēga no valsts pirms prezidenta vēlēšanām, kurās par uzvarētāju kārtējo reizi tika pasludināts ilggadējais prezidents Aleksandrs Lukašenko. Pēc vēlēšanām Baltkrieviju pārņēma masu protesti, ielās izejot simtiem tūkstošiem cilvēku, kuri bija sašutuši par rezultātu viltošanu.

Lukašenko sāncense Svjatlana Cihanouska, kas, pēc opozīcijas domām, ir patiesā vēlēšanu uzvarētāja, bija spiesta valsti pamest.

Sevjarinecs atrodas pirmstiesas apcietinājumā jau 11 mēnešus un nepiedalījās pēcvēlēšanu protestos.

Protestu laikā tika aizturēti vairāki desmiti tūkstoši cilvēku. Simtiem demonstrantu tika ievainoti, bet vairāki arī nogalināti.

Uz augšu
Back