KNAB darbinieki Ķekavā pabijuši pie domes priekšsēdētājas

Ķekavas novada domes priekšsēdētāja Viktorija Baire. FOTO: Edijs Pālens/LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieki šodien ieradušies pie Ķekavas novada domes priekšsēdētājas Viktorijas Baires (JV), taču politiķe uzsver, ka tas noticis tāpēc, ka viņa ir domes priekšsēdētāja un var sniegt visplašāko informāciju par norisēm pašvaldībā.

Baire sarunā ar aģentūru LETA uzsvēra, ka nav tiesīga sniegt nekādu informāciju par KNAB darbībām, tostarp par to, vai ir izņemti kādi dokumenti vai citi materiāli. Viņa atzīmēja, ka dome ir sniegusi KNAB visu tā lūgto informāciju.

"Es pārstāvu domi, un tā ir bijis vienmēr, ka atbildīgās iestādes man prasa informāciju. Tā rīkojas gan KNAB, gan Valsts kontrole, gan Valsts ieņēmumu dienests," tikšanos ar KNAB skaidroja Baire.

Savukārt Ķekavas novada domes deputāte Agnese Geduševa (LRA) aģentūrai LETA stāstīja, ka informācija, kas par notikušo pieejama Ķekavas pašvaldībā, esot ļoti dažāda un pretrunīga. Viņas ieskatā, pašvaldība īsteno ļoti daudz vērienīgu projektu, kuros iespējamas aizdomas par korupciju.

KNAB darbinieki, ierodoties domē, esot devušies uz domes priekšsēdētājas kabinetu. Geduševas ieskatā, viņu aprīkojums liecinājis, ka tiek plānots izņemt kādus dokumentus vai citus materiālus, nevis vienkārši parunāties.

Domē izskanējis, ka saistībā ar KNAB vizīti esot meklēts pašvaldības ēku un elektrotīklu būvinženieris Jānis Vītoliņš, līdz ar to lieta var būt saistīta ar daudziem pašvaldības īstenotajiem projektiem, skaidroja Geduševa.

Sazvanīts Vītoliņš aģentūrai LETA teica, ka neko nedrīkst teikt, visa informācija jāprasa KNAB un pārtrauca sarunu.

LETA jau ziņoja, ka KNAB ceturtdien veica kriminālprocesuālās darbības Ķekavas pašvaldībā, aģentūrai LETA apstiprināja birojā.

Lai neietekmētu izmeklēšanas gaitu, KNAB pagaidām nesniedz plašākus komentārus, bet sola to darīt, tiklīdz būs iespējams.

Pašvaldības sabiedrisko attiecību vadītāja Vineta Vītoliņa aģentūrai LETA teica, ka viņai neesot informācijas, ka saistībā ar šīm KNAB darbībām domē būtu kāds aizturētais.

Šī nav pirmā reize, kad KNAB iesaistīts iespējamu nelikumību vētīšanā Ķekavas pašvaldībā. LETA jau rakstīja, ka pērn vasarā Rīgas tiesas apgabala prokuratūra uzrādīja apsūdzību Ķekavas novada pašvaldības deputātam un bijušajam basketbolistam Aigaram Vītolam (LZS) par 30 000 eiro kukuļa pieprasīšanu. Vēl vienai personai apsūdzība tika uzrādīta par starpniecības kukuļošanā mēģinājumu. Kriminālvajāšanu rosināja sākt KNAB.

KNAB izplatītā informācija liecināja, ka Ķekavas novada dome 2017.gada nogalē izsludinājusi konkursu par kanalizācijas un ūdensvada tīklu izbūvi. Projekta īstenošana sadalīta četrās kārtās.

2019.gada 1.augustā amatpersona pieprasījusi uzņēmējam, kas veic būvdarbus, 30 000 eiro kukuli, lai uzņēmējs saņemtu pēdējo maksājumu no Ķekavas novada pašvaldības par būvdarbu veikšanu.

KNAB paziņojumā presei norādīja, ka lietā tika veikts speciālais izmeklēšanas eksperiments.

Tāpat ziņots, ka aizturēšanas brīdī Vītols bija Ķekavas novada domes priekšsēdētājas pirmais vietnieks.

Lai gan Vītols publiski noraidījis aizdomas kukuļošanā, viņš paziņojis, ka līdz apstākļu noskaidrošanai atkāpsies no vietnieka amata.

Uz augšu
Back