Lieliska lasāmviela dāmām!

Egoiste
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: shutterstock.com

Apkopojām  "Zvaigzne ABC" pēdējā laikā izdotos romānus dāmām un ne tikai...

ROMANTIĶĒM UN PIEDZĪVOJUMU MEKLĒTĀJĀM

Foto: publicitātes

Amazones neraud (Eleonora Troja)

Vairāk nekā pirms desmit gadiem populārais iknedēļas žurnāls “Ieva” uzsāka interesantu un savam laikam gana neparastu projektu – turpinājumos publicēt romānu vai, kā tas tika nosaukts, literāru seriālu “Amazones neraud”, kura autore parakstījās kā Eleonora Troja. Žurnāla lasītājas ar aizrautību sekoja trim seriāla varonēm, kuras risināja ikvienai sievietei labi pazīstamas problēmas, kā arī sastapās ar pavisam negaidītiem notikumiem, turklāt visu stāstu caurvija dzirkstīgs humors. Mazliet vēlāk romāns tika izdots grāmatā, kas kļuva ļoti populāra, tomēr intrigu joprojām uzturēja fakts, ka nebija zināma autores identitāte. Kas ir šī Eleonora Troja, kas tik labi pazīst sievietes? Romāna autore Eleonora Troja patiesībā ir komanda, ko veido Inga Gorbunova (šobrīd – žurnāla “Imperfekt” izdevēja un galvenā redaktore, Trojas dzimšanas brīdī – žurnāla “Ieva” galvenā redaktore) un Dana Sinkeviča (šobrīd – žurnāla “Ieva” galvenā redaktore, toreiz – žurnāla “Ieva” žurnāliste).

Foto: Zvaigzne ABC

Sieviete, kura nenovecoja (Greguārs Delakūrs)

“Četrdesmit septiņu gadu vecumā man nebija nevienas vertikālas pieres grumbas, nevienas vārnu kājiņas pie acīm, nevienas grumbas ap muti, no rūgtuma, vai krūšu dekoltē, neviena sirma mata, neviena tumša loka; man bija trīsdesmit gadi, bezcerīgi.” Ir dažas, kuras nekļūs vecas, jo ir pametušas mūs pārāk agri. Dažas citas nesatraucas par novecošanu, jo viņām pietiek citu – daudz būtiskāku – rūpju. Vēl kādas cenšas izskatīties jaunākas, lai noturētu vīru, bet beigās tik un tā zaudē. Un tad ir Betija. Tas, kas notika ar Betiju, ir ikvienas sievietes sapnis. Un tomēr… vai tiešām tā ir? Greguārs Delakūrs (Grégoire Delacourt) ir godalgots franču rakstnieks. Viņa sarakstītie romāni ir tulkoti un izdoti jau 35 valstīs, daudzās kļūstot par bestselle riem.

Foto: Zvaigzne ABC

Prāta Vētra. Meklēt vienam otru (Alīna Katrāne - Šilinga)

Kāda ir dzīve, kad 30 gadus esi vienā no populārākajām Latvijas grupām? Šī ir Prāta Vētras pirmā grāmata, kurā Renārs, Māris, Jānis un Kaspars aizrautīgi stāsta par to, kāds ir bijis viņu ceļš no pirmā koncerta dažiem klases biedriem Jelgavas 1. ģimnāzijā līdz 60 000 skatītājiem Mežaparkā. Ne tikai par dzīvi, kas lutinājusi, bet arī par pērieniem, kas saņemti. Par veiksmi un arī zaudējumiem. Šķiet, ka nekad iepriekš viņi nav bijuši tik atklāti. Arī paši pret sevi.

Foto: Zvaigzne ABC

Mazliet sāpēs. Jaunā ārsta slepenā dienasgrāmata (Adams Kejs)

Adama Keja dienasgrāmata, kas slepenībā rakstīta pēc nebeidzami garām dienām, negulētām naktīm un darbā aizvadītām nedēļas nogalēm, sniedz atklātu/patiesu pārskatu par laiku, ko viņš pavadījis Nacionālā veselības dienesta priekšpostenī ārsta amatā/būdams ārsts. Apbrīnojami, biedējoši un brīžiem smeldzīgi, te ir viss, ko jebkad vēlējāties uzzināt – un arī gana daudz, ko nemaz negribējāt zināt – par dzīvi, kas aizrit slimnīcas nodaļās. Un jā, tas var atstāt rētu...

Foto: Zvaigzne ABC

Birmiete (Kristofa Onodibio)

“Birmiete” ir stāsts par jauna, naiva topošā žurnālista neprātīgo mīlestību pret franču humānās misijas mediķi un abu apmātību ar valdzinoši skaisto zemi – Birmu. Kristofa Onodibio darbu varonis Cēzars (pirms romāniem “Ienirt” un “Ticēt brīnumainajam”) uzdrīkstas atteikties no ērtās un apnikušās rietumnieka dzīves un ļauties galvu reibinošam, izzinošam piedzīvojumam Džordža Orvela romānu gaisotnē. Krāšņā daba, mīti un realitāte, mīlestība, jutekliskums, Zelta Trīsstūra pulsējošās kaislības, dārgakmeņi un narkotikas, etnisko cilšu brīvības alkas un huntas nežēlība – ik lappuse atklāj kaut ko jaunu par šo brīnišķīgo, skaudrām cīņām plosīto zemi. Kā autors uzsver, viņš rakstījis romānu, lai pasaule neaizmirstu Mjanmas politisko līderi Aunu Sanu Su Či. Pagājuši gadi, mainījušies režīmi, taču cīņa par brīvību un demokrātiju arvien uzbango no jauna. “Dzīve ir vēl skandalozāka par romāniem,” raksta Kristofs Onodibio. “Tā ir viens brīnišķīgs skandāls!”

KLASIKU MĪLOŠAI

Krēsla, Jauns mēness, Aptumsums, Rītausma (Stefanija Meiere)

“Krēsla” ir vienlaikus erotiski pulsējošs un pilnīgi nevainīgs mīlas stāsts, viens no skaistākajiem, kādi jebkad ir uzrakstīti. Šis ir stāsts par senām leģendām, par ģimeni, kura atšķiras no citām, un aizliegtu mīlestību, kas ir pretrunā cilvēku un dabas likumiem un tomēr lauž pasaules kārtību... Šī grāmata liks jums vēlreiz gluži fiziski pārdzīvot šaubas, cerības, satraukumu un sapņus, ko jutāt pirmo reizi iemīloties, pirmo reizi iekārojot un pirmo reizi ilgojoties kādam piederēt. Lasot šo grāmatu, jums uzmetīsies zosāda, jūs vēlēsieties, lai šī bauda nekad nebeidzas... Stefanija Meiere, amerikāņu rakstniece un producente, pasaules slavu iekaroja ar sāgu “Krēsla” un romānu “Klejotāja”. 

Foto: Zvaigzne ABC

TRADĪCIJU CIENĪTĀJAI

Foto: Zvaigzne ABC

Akmeņi veselībai un labsajūtai (Modris Trompets) 

Ilustrēts ceļvedis akmeņu maģiskajā pasaulē. Grāmatā apkopota daudzveidīga informācija par 200 minerāliem un iežiem, lai ikviens interesents varētu izmantot to ķīmisko sastāvu, krāsu un vibrācijas savas veselības un labsajūtas uzlabošanai.

• Ziņas par katra akmens izplatību, krāsu, atbilstošo stihijas elementu,

numeroloģisko skaitli, čakru un zodiaka zīmi.

• Zināšanas par katra akmens īpašībām un to ietekmi uz cilvēku fiziskajā,

emocionālajā, mentālajā un garīgajā līmenī.

• Ieteikumi akmeņu izmantošanai veselības un labsajūtas saglabāšanai un

uzlabošanai.

• Informācija par dažādu akmeņu enerģētisko saderību un mijiedarbību.

• Padomi par akmeņu enerģētisko attīrīšanu.

SEVIS IZZINOŠAI

Foto: Zvaigzne ABC

Pāru (ne)būšanas (Gatis Līdums)

Dr. Gatis Līdums ir studējis ģimenes un sistēmisko psihoterapiju, teoloģiju, sistēmisko supervīziju un organizāciju attīstību. Maģistrantūru absolvējis ASV. Doktora grādu ieguvis Helsinku Universitātē Somijā. Šobrīd strādā privātpraksē un kā supervizors konsultē dažādas organizācijas. Izveidojoties pārim, sākas abu kopīgās pieredzes veidošana un “pierīvēšanās”. Tas ir visai piņķerīgs process, jo pārī katrs ienāk ar savu unikālo pieredzi un dzimtas tradīcijām un tieši tās uzskata par īsto pamatu kopīgajai dzīvei. Lūk, arī iemesls kašķim: katram ir intuitīvs un uz personīgo pieredzi balstīts “pareizais” viedoklis par to, kā vajadzētu būt, bet realitāte atšķiras. Meklēt risinājumus semināros, vebināros un influenceru ieteikumos? Dzirdētais un uzzinātais varbūt izklausīsies skaisti, bet var neatbilst pāra unikālajām vajadzībām. Tāpēc šajā grāmatā es pēc iespējas vienkārši izklāstu visai triviālas tēmas, kurām, izrādās, ir būtiska nozīme ikdienas dzīvē un sazobes veidošanā ar tuvākajiem cilvēkiem. Turklāt daru to, raugoties caur 10 baušļu prizmu.

Foto: Zvaigzne ABC

Viduspāreja (Džeimss Holiss)

Pienākot pusmūža gadiem, arvien skaidrāk kļūst apjaušams dzīves trauslums un ķermeņa galīgums. Mūsu ego saņem krietnu dunku, un mums nākas pārvērtēt savu vietu ārpasaulē – karjerā, attiecībās, ierastajos mierinājuma avotos. Aktuāls kļūst jautājums: kas vēl es esmu bez savas pagātnes un izspēlētajām lomām? Pusmūža krīze jeb Viduspāreja patiesībā ir lieliska iespēja pārorientēt savu personību. Tas ir īstais brīdis, kad atmest dzīves pirmās puses ego impulsus un atvērt apziņu diženākam brīnumam. Ja mums pietiek drosmes apzināti veikt Viduspāreju, milzīgo trauksmi nomaina neaprakstāma brīvības sajūta, jaunās attiecības ar sevi pilnībā atsver zaudējumus ārējā pasaulē un mūža otrais cēliens top neizmērojami bagātāks.

MĀJAS PAVĒLNIECEI

Foto: Zvaigzne ABC

Bērnudārza laiks. Septiņi vienkārši soļi veiksmīgai bērnu audzināšanai (Hedviga Montgomerija)

Grāmatu “Bērnudārza laiks” novērtēs tie vecāki, kuru bērni ir vecumā no 2 līdz 6 gadiem. Šis ir brīnumains laiks, kad fantāzija piedzīvo savu augstāko lidojumu. Viss ir iespējams, iztēlei nav robežu. Psiholoģe un ģimenes terapeite Hedviga Montgomerija, draudzīgi un sirsnīgi uzrunājot lasītājus, atbild uz vissvarīgākajiem vecāku jautājumiem. Ko nozīmē labi audzināt bērnu? Vai bērnudārzā ir svarīgi atrast draugus? Vai brāļu un māsu ķīviņi patiešām ir tik nevēlami? Kā lai tiek galā ar “divgadnieka krīzi” un spēcīgajām emocijām, kas pārņem mazo cilvēku savā varā? Bērnam ir ļoti svarīgi būt kopā ar vecākiem, kuri saprot jaunās pārmaiņas un prot mierināt. Norvēģu psiholoģes Hedvigas Montgomerijas grāmata “Bērnudārza laiks” ir trešais izdevums sērijā “Vecāku maģija”. Kā stāsta autore, laika posms no 2 līdz 6 gadu vecumam bērna dzīvē ir kā neticams ceļojums. Viņš pārstāj lietot autiņbiksītes, iemācās pateikt “nē”, pats ēd, arvien vairāk runā kā pieaugušais un sāk jautāt, kāpēc pasaule ir tāda, kāda tā ir. Dodies ceļojumā kopā ar bērnu! Un ņem līdzi šo grāmatu kā ceļvedi.

Foto: Zvaigzne ABC

Vegāns virtuvē. 100+ vegāniskas receptes gardākai dzīvei (Kristīne Bergfelde)

Populārā interneta bloga “Vegāns virtuvē” veidotāja Kristīne Bergfelde savā grāmatā apkopojusi vairāk nekā 100 garšīgas augu valsts ēdienu receptes. Pārsvarā šo ēdienu gatavošanai nepieciešamas vien dažas sastāvdaļas un mazliet laika. Turklāt Kristīne izvēlas jebkurā pārtikas produktu veikalā brīvi pieejamas sastāvdaļas. Šie ēdieni izdosies ikvienam – gan lietpratējam, gan arī iesācējam. Par sevi un paveikto Kristīne saka tā: “Grāmatā “Vegāns virtuvē” galvenokārt vēlējos iekļaut pēc iespējas daudzveidīgākas receptes, lai parādītu, cik interesantas un daudzveidīgas maltītes ir iespējams pagatavot, izmantojot tikai augu valsts produktus. Šeit atrodamas gan ļoti vienkāršu, gan nedaudz sarežģītāk pagatavojamu ēdienu receptes, taču visi ēdieni ir garšām bagāti un apetītlīgi. Grāmata piedāvā no visa pa drusciņai. Es vēlos izkrāsot katru ēdienreizi, padarīt to par maziem virtuves svētkiem un radīt daudzveidību ēdienkartē. Es ļoti ceru, ka ikviens šeit atradīs kaut ko piemērotu arī sev!”

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu