Rosina sākt kriminālvajāšanu par vīrieša slepkavību Nītaurē

Mežs. FOTO: Evija Trifanova/LETA

Valsts policija (VP) rosina sākt kriminālvajāšanu pret kādu vīrieti par cita vīrieša slepkavību Nītaurē, informēja VP Vidzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Zane Vaskāne.

Šī gada 15.janvārī tika saņemta informācija par 1972.gadā dzimuša vīrieša pazušanu Amatas novada Nītaures pagastā. Saņemot informāciju par pazušanas apstākļiem, tika iegūta informācija par iespējamu noziedzīgo nodarījumu pret personas dzīvību un veselību.

Kā stāstīja Vaskāne, veicot pirmstiesas izmeklēšanas darbības, tika atrasts bezvēsts pazudušā vīrieša līķis ar vardarbīgas nāves pazīmēm. Izmeklēšanā noskaidrots, ka aizdomās turētais vīrietis nodarīja cietušajam miesas bojājumus, kā rezultātā iestājās nāve. Aizdomās par noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu policija aizturēja 1995.gadā dzimušu vīrieti, kuram tika piemērots aizdomās turētā statuss un persona tika apcietināta.

VP Vidzemes reģiona pārvaldes Cēsu iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu kriminālprocesā un nodevušas to tālāk prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai.

Par citas personas tīšu prettiesisku nonāvēšanu jeb slepkavību soda ar mūža ieslodzījumu vai brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz 20 gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Policija norādīja, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Uz augšu
Back