Pk, 3.02.2023.

Korsikā atrastas 40 kapenes ar podos apglabātām cilvēku atliekām

TVNET
Korsikā atrastas 40 kapenes ar podos apglabātām cilvēku atliekām
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Foto: AFP / Scanpix

Francijai piederošajā salā Vidusjūras ziemeļos Korsikā arheologi nesen atklājuši senu nekropoli ar 40 kapenēm, kurās savukārt atradušies cilindriski podi ar cilvēku atliekām.

Nekropolē apglabāto cilvēku vidū ir gan zīdaiņi, gan pieauguši cilvēki. Arheologi domā, ka senā kapsēta izmantota starp trešo un piekto mūsu ēras gadsimtu – laikā, kad sāka sabrukt Romas Impērija, vēstīts vietnē “Live Science”.

Daudzas atliekas tika atrastas amforās - Olveida māla trauks ar divām osām, paplatu kaklu un masīvu kāju. Parasti šādos traukos tika transportēti dažādi labumi, piemēram, olīveļļa vai vīns. Amforu dizains liecina, ka tās radītas Ziemeļāfrikā – iespējams, Kartāgā.

FOTO: SENĀ NEKROPOLE KORSIKĀ

Tiesa, nekropolē apglabātie cilvēki – to skaitā tie, kuri apglabāti amforās -, visticamāk, dzīvoja netālu no Korsikas nekropoles. Zināms, ka tajā laikā Vidusjūras reģionā norisinājās aktīva tirdzniecība.

Arheologi arī atklāja, ka daži no apbedījumiem bija pārklāti ar terakota flīzēm. Ar tādām romieši nereti klāja ēku jumtu un reizēm arī kapavietas.

Pētnieki arī stāstīja, ka nekropole atrodas 1893. gadā celtas baznīcas pakājē.

Nākamo dažu mēnešu laikā arheologi strādās laboratorijā, lai noskaidrotu apglabāto cilvēku dzimumu, vecumu un slimības vai ievainojumus, no kuriem tie, iespējams, cietuši.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu