ASV Pārstāvju palātas republikāņi ievēl par frakcijas priekšsēdi Trampa atbalstītāju Stefaniku

Elīza Stefanika FOTO: Reuters/ScanPix

ASV Pārstāvju palātā esošie republikāņi piektdien ievēlēja par frakcijas priekšsēdētāju eksprezidenta Donalda Trampa atbalstītāju Elīzu Stefaniku.

36 gadus vecā Stefanika, kas pārstāv Ņujorkas štatu un no mērenas republikānes pārtapusi karstā Trampa atbalstītājā, viegli pārspēja vēlīnu ienācēju sacensībā uz šo amatu un tika ievēlēta balsojumā aiz slēgtām durvīm ar 134 balsīm pret 46.

"Es fokusējos uz vienotību, jo to ir pelnījusi amerikāņu tauta un mūsu vēlētāji," sacīja Stefanika pēc ievēlēšanas trešajā svarīgākajā frakcijas amatā.

"Mēs pārejam ofensīvā un grasāmies 2022.gadā atgūt vairākumu" Pārstāvju palātā, teica Stefanika, kas kļuvusi par republikāņu ietekmīgāko sievieti Kongresā.

Balsojums notika divas dienas pēc tam, kad Pārstāvju palātas republikāņi nobalsoja par Trampa kritiķes Lizas Čeinijas atcelšanu no frakcijas priekšsēdētājas amata.

Republikāņi norādīja, ka Čeinija atcelta no trešā svarīgākā frakcijas amata partijas vienotības vārdā, jo viņas uzbrukumi Trampam tikai vairojot šķelšanos republikāņu rindās.

Republikāņu mērķis ir izstrādāt sakarīgu vēstījumu Pārstāvju palātas starpvēlēšanām 2022.gadā, bet daži no viņiem bažījas, ka Trampa retorikas nenoraidīšana var kaitēt republikāņu izredzēm šajās vēlēšanās.

Stefanika lika saprast, ka Tramps un trampisms paliks svarīgi centienos pagriezt atpakaļ prezidenta Džo Baidena un Demokrātu partijas "destruktīvo, radikālo, galēji kreiso sociālistisko darba kārtību".

Tramps "ir svarīga daļa no mūsu republikāņu komandas", sacīja Stefanika.

"Es atbalstu prezidentu Trampu, vēlētāji atbalsta prezidentu Trampu," viņa piebilda. "Viņš ir svarīga balss mūsu Republikāņu partijā, un mēs gaidām sadarbību ar viņu."

Tramps nekavējoties apsveica Stefaniku ar "pārliecinošo" ievēlēšanu. "Pārstāvju palātas republikāņi ir vienoti un kustība "Padari Ameriku atkal diženu" ir stipra!" paziņoja Tramps.

Uz augšu
Back