"Tas nebūs GULAGs": amatpersona skaidro Krievijas plānus par ieslodzīto darba nometnēm

FOTO: AP/Scanpix

Krievijas plānotās ieslodzīto darba nometnes nebūšot līdzīgas Padomju Savienības laikā pastāvējušajiem gulagiem, pavēstījis Krievijas Federālā sodu izpildes dienesta (FSIN) direktors Aleksandrs Kalašņikovs.

GULAG – Labošanas darbu nometņu galvenā pārvalde, kas izmantoja ieslodzīto darbaspēku. Piespiedu darbaspēka izmantošanas tradīcija PSRS komunistiskā režīma laikā bija plaši izplatīta. Tolaik koncentrācijas nometņu ieslodzītie tika izmantoti milzu būvprojektos, kuros gāja bojā vairāki miljoni cilvēku.

“Tas nebūs GULAGs – tie būs pilnīgi jauni, pienācīgi apstākļi, jo tajos nodarbinātie dzīvos kopmītnēs vai dzīvokļos, saņemot par to pienācīgu algu,” intervijā aģentūrai TASS norādīja Kalašņikovs.

Viņš piebilda, ka šobrīd darbaspēka trūkuma problēmu daudzos lielajos objektos Krievijā galvenokārt risina ar migrantu palīdzību.

Ja migranti tiks aizstāti ar ieslodzītajiem, tas ne tikai palīdzēšot mazināt darbaspēka deficītu, bet arī nodrošinās ieslodzīto socializēšanu.

Šobrīd piespiedu darbu veikšanas prasībām Krievijā atbilst aptuveni 188 000 cilvēku, kas izcieš sodu ieslodzījuma vietās.

Ideja par ieslodzīto darba izmantošanu lielajos būvniecības objektos Krievijā tiek apspriesta jau vairākus gadus.

Uz augšu
Back