Sesks un Francis Portugāles JWRC ceļos dodas ar lielu cīņassparu

Mārtiņš Sesks rallijā FOTO: MSport Media

Portugāles rallijs (20.-23.05.) LMT Autosporta akadēmijas ekipāžai M. Sesks/ R. Francis ir otrās pasaules junioru rallija čempionāta ieskaites sacensības šosezon un pirmās čempionāta sacensības uz grunts seguma kopš starta Sardīnijas rallijā pērn. Seska/ Franča ekipāža dosies pretī skarbajiem un akmeņainajiem Portugāles ceļiem tehniski sagatavota un ar lielu cīņassparu.

Nedēļas sākumā sportisti iepazinās ar trasi, bet sacensības sāka ceturtdien ar testa ātrumposmu. Seskam un Francim trijās dienās Portugāles ziemeļos un centrālajā daļā jāveic grants ātrumposmi 337.51 km garumā. Ibērijas pussalas akmeņainie un putekļainie ceļi jau kopš 1973. gada ir Portugāles rallija vizītkarte.

“Pirmais ātrumposms noteikti būs pārbaudījums junioru automašīnām. Šajos ceļos klājas plāni pat WRC mašīnām, tāpēc 122 km garajā dienā bez servisa parka noteikti izdzīvos stiprākie. Ar Renāru šajā ziņā esam lieliska komanda, mums ir gan jaunības nemiers, gan briedums un tehniskās zināšanas, lai šos izaicinājumus pievarētu,” komentē Sesks.

FOTO: WRC

Pirmais sacensību ātrumposms vīsies pa slavenajiem ceļiem ap Arganilu. M.Sesks skaidro, ka stenogrammas ziņā šiem ceļiem raksturīgi gari, aizlauzti un arī atpakaļejoši līkumi: ”Būs gan akmeņi, gan putekļi, jo paredzams, ka siltais laiks izžāvēs salijušos, dubļainos ceļus. Vismaz pirmajiem braucējiem tas garantē augstāku saķeri smilšainajos trases posmos, bet kopumā par uzvaru cīnīties nebūs viegli”.

Astoņas spēcīgās junioru ieskaites ekipāžas sacensības noslēgs svētdienas pēcpusdienā, piekrastes pilsētā Matosinhos.

Nākamās sacensības no 15. līdz 18.jūlijam noritēs tepat Igaunijā, bet čempionāta noslēdzošie posmi notiks Beļģijā (13.-15.augustā) un Spānijā (14.-17.oktobrī).

Uz augšu
Back