Sv, 7.08.2022.

Pāvesta nākamais auto būs pilnībā elektrisks

TVNET Auto
Pāvesta nākamais auto būs pilnībā elektrisks
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 3
Pāvesta Fisker Ocean
Pāvesta Fisker Ocean Foto: Fisker

Romas pāvesta autoparks ar katru gadu kļūst videi draudzīgāks. Ja vēl pirms dažiem gadiem pāvests brauca ar lielu Mercedes-Benz apvidus auto, tad pirms pāris gadiem Toyota viņam sagādāja ar ūdeņradi darbināmo Mirai. Tas bija pirmais solis virzienā uz zaļāku nākotni un nākamais būs pilnībā elektrisks auto, kuru atliks vien laiku pa laikam pievienot svētajai rozetei.

Tagad atklātībā nonākusi informācija, ka gaidāmais papamobilis neradīs vispār nekādus izmešus un tiks būvēts uz elektriskā krosovera Fisker Ocean bāzes. Lēmums pieņemts Fisker dibinātāja Henrika Fiskera nesenās vizītes laikā Vatikānā, kur viņš tikās ar katoļu baznīcas galvu pāvestu Francisku.

Pāvests bieži mudina katoļu baznīcas augstākās personas būt pieticīgām. Arī viņš pats ir diezgan atturīgs, ko demonstrē Vatikāna autoparks. Piemēram, 2019. gadā Franciskam tika izgatavota automašīna, par bāzi ņemot Nissan NP300 pikapu, kas tiek ražots kopš 1997. gada.

Pāvests Francisks iepazīst topošo papamobili
Pāvests Francisks iepazīst topošo papamobili Foto: Fisker

Fisker Ocean ne tuvu nav tik vienkāršs un pieticīgs, jo bāzes cena ASV ir 37 499 dolāru. Tomēr pāvests to izmantos, lai nosūtītu pasaulei signālu par videi draudzīgu dzīvesveidu un tā nozīmi cilvēces nākotnē.

Kā jau ierasts, papamobilim paredzēts izgatavot stikla kupolu, bet apdarē tiks izmantoti reciklēti materiāli. "Pāvesta Fisker Ocean interjers ietvers dažādus videi draudzīgus materiālus, tostarp paklājus, kas izgatavoti no pārstrādātām plastmasas pudelēm, kas atrodamas okeānā," sacīja Henriks Fiskers.

Elektriskais krosovers Fisker Ocean tika atklāts 2020. gada janvārī. Ražošanas sākums paredzēts 2022. gada novembrī. Tā ir 4640 mm automašīna ar elektromotoru uz katras ass, 225 kW (300 ZS) kombinēto jaudu un 80 kWh litija jonu akumulatoru, kas ļauj ar vienu uzlādi nobraukt līdz 480 km. Paātrinājums no vietas līdz 60 jūdzēm stundā (96 km/h) šim krosoveram ilgst tikai 3 sekundes.

Fisker Ocean
Fisker Ocean Foto: Fisker

Fisker Inc. ir uzņēmums, kas dibināts 2016. gadā un atrodas Losandželosā. Dānijā dzimušais automobiļu dizainers un inženieris Henriks Fiskers ir firmas dibinātājs, īpašnieks un izpilddirektors. Bijušais Henrika uzņēmums Fisker Automotive, kas ražoja plug-in hibrīdautomobiļus, bankrotēja 2013. gadā.

Tēmas
Nepalaid garām!
Uz augšu