VIDEO ⟩ Valsts policija atsavina miljoniem nelegālo cigarešu un ražotnes sastāvdaļas

TVNET
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 3

Šā gada maijā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes likumsargi uz autoceļa aizturēja kravu ar nelegālām cigaretēm. Izmeklēšanas laikā tika noskaidrota minētās kravas uzglabāšanas vieta Rīgas apkārtnē. Kratīšanu laikā kopumā konstatēti un atsavināti 14 400 000 nelegālo cigarešu, to ražošanas iekārtas un sastāvdaļas. Saistībā ar notikušo sākts kriminālprocess un aizturēta personu grupa.

Šā gada 5. maijā, veicot plānotu mērķtiecīgu darbu nelikumīgo akcīzes preču apkarošanā, ceļu policija sadarbībā ar Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 3. biroja 1. nodaļas darbiniekiem Pierīgā uz kāda autoceļa apturēja vilcēju ar piekabi un veica pārbaudi. Automašīnas piekabē atrada kastes ar 10,4 miljoniem cigarešu bez Latvijas Republikas akcīzes markām.

Veicot skrupulozu analītisko darbu, tika noskaidrots, ka krava vesta no kādas telpas, kas atrodas Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā. Telpas kratīšanas laikā policisti atrada vēl 4 miljonus nelegālo cigarešu. Savukārt citviet Pierīgā šīs izmeklēšanas ietvaros tika uzieta noliktava, kurā atradās cigarešu ražotnes sastāvdaļas, kā arī izejvielas cigarešu ražošanai – filtri un ietinamais papīrs. Policijas ierašanās brīdī ražotnes sastāvdaļas bija izjauktas. Pagaidām nav zināms, vai šīs iekārtas jau iepriekš bijušas izmantotas cigarešu ražošanā, vai tās bija plānots izmantot vēlāk.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 3. biroja 1. nodaļas darbinieki sadarbībā ar Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kinologu nodaļas inspektoru un dienesta suni Darvinu, nepārtraukti strādājot gandrīz 48 stundas, Rīgas un Latgales reģionā veica kopumā desmit kratīšanu, pārbaudot septiņus nekustamos īpašumus un trīs transportlīdzekļus. Kratīšanu laikā izņemta arī dokumentācija un elektroniskie datu nesēji, kā arī 10 000 eiro, kas, iespējams, iegūti no nelegālo cigarešu realizācijas.

Aizdomās par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu un pārvadāšanu lielā apmērā policisti aizturēja divas personas: 1972. gadā dzimušu ārvalstnieku un 1970. gadā dzimušu Latvijas valstspiederīgo, kurš jau iepriekš sodīts par līdzīgiem noziegumiem, kas saistīti ar akcizēto preču nelikumīgu apriti. Abiem aizturētajiem ir piemērots drošības līdzeklis apcietinājums.

Saistībā ar notikušo sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 221. panta trešās daļas – par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu un pārvietošanu, ja tā izdarīta lielā apmērā. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem, vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Šobrīd kriminālprocesā turpinās aktīva izmeklēšana, lai noskaidrotu precīzākus notikušā apstākļus un arī citas iesaistītās personas.

Atsavinātās cigaretes ir nodotas uzglabāšanai Nodrošinājuma valsts aģentūrai, un pēc procesuālo darbību veikšanas tiks lemts par to iznīcināšanu

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 3

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu