FOTO ⟩ Mārupes "Velosolutions" trasē izveidots unikāls grafiti

FOTO: Velosolutions Baltic

Maijā noslēgusies Mārupes "Velosolutions" asfalta velotrases būvniecība, ierīkojot inovatīvus elementus, tostarp unikālu grafiti - 135 000 litru "asfalta bļoda ar brokastu pārslām un zemenēm", aģentūru LETA informēja trases veidotāji.

Būvniecības darbi jaunizveidotajai aktīvās atpūtas vietai blakus Mārupes BMX trasei tika sākti aizvadītā gada nogalē. Jaunā infrastruktūras objekta mērķis ir radīt vidi, kur gan mazi bērni, gan pieredzējuši braucēji justos droši un spētu aktīvi pavadīt brīvo laiku, tādējādi veicinot veselīgu dzīvesveidu un vienlaikus apgūstot jaunas iemaņas un prasmes.

Trases pēdējie darbi tika pabeigti šī gada maijā, un tā oficiāli tiks atklāta šonedēļ, kļūstot par publiski pieejamu objektu.

"Asfalta velotrases izbūve Mārupē ir ilgi gaidīta un nozīmīga iniciatīva. Projekts ir lieliskas sadarbības apliecinājums, kurā iedzīvotāji kopā ar pilsētas vadību un uzņēmējiem pilnveido kvalitatīva sporta un aktīvās atpūtas pakalpojuma pieejamību novadā. Šeit, Mārupes aktīvās atpūtas teritorijā, jau vairāk nekā 10 gadus norisinās sabiedrības virzīta iniciatīva daudzveidīga, visiem vecumiem pieejama parka izveidē, uzturēšanā un pilnveidošanā," norāda biedrības "Mārupes BMX klubs" valdes priekšsēdētājs Guntis Ruskis.

Latvijā kopumā izbūvētas 15 "Velosolutions" asfalta velotrases, pasaulē - ap 300.

Mārupes trase atšķiras no citiem projektiem ar košo dizaina elementu - grafiti mākslas darbu, ko veidojis ielu mākslinieks Kiwie.

"Darbs prasīja trīs pilnas dienas zem atklātas saules. Kombinācijā ar balto grunts krāsojumu, bļoda pārvērtās par lielu atstarotāju. Tomēr bija interesanta pieredze krāsot uz zemes un krāsojot staigāt pa pašu mākslas darbu. Man ir liels prieks, ka "Velosolutions" nenobijās un piekrita šai unikālajai idejai, izveidot lielāko brokastu pārslu bļodu pasaulē. Es ceru vēl uz pāris bļodām, vajadzētu uztaisīt arī ar mellenēm," norāda Kiwie.

Brokastu pārslu bļoda ir iekļauta arī mākslinieka jaunākā projekta "Kiwie 1001" kolekcijā. Darbs ar nosaukumu "Kiwie Biggies" jau atradis savu īpašnieku digitālās vides izsolē.

Kiwie ir pirmais pasaulē, kurš radījis šādu novatorisku ideju, kā monumentālos mākslas darbus tirgot internetā.

Jaunākās "Velosolutions" velotrases top Vangažos, Liepā un Upesciemā.

Velotrase ir īpaši dizainēta, sastāv no asfalta kalniņiem, virāžām un tramplīniem. Trase ir pielāgota visa vecuma un prasmju līmeņa braucējiem ar dažādiem pārvietošanās līdzekļiem - velosipēdiem, skrejriteņiem, skrituļslidām, skrituļdēļiem.

Velo parku izbūvi veic pašmāju uzņēmums "We Build Parks".

Līgums ar SIA "We Build Parks" par velotrases izbūvi "Laukkalniņos", Tīrainē tika noslēgts 2020.gada 23.jūlijā. Kopējo līguma summa ir 156 500 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa.

Uz augšu
Back