Konfiscēti 15 000 eiro un septiņi auto: piesaistot "Omega", aizturēti četri cilvēki

FOTO: Valsts policija

Valsts policijas (VP) Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes likumsargi sadarbībā ar pretterorisma vienību "Omega", Speciālo uzdevumu bataljonu un ceļu policiju 18.maijā aizdomās par narkotisko vielu realizāciju aizturēja organizētu grupu četru personu sastāvā un, veicot kratīšanas Rīgā un Pierīgā, atsavināti vairāki kilogrami dažādu narkotisko vielu, informēja VP.

Tāpat konfiscēti 15 000 eiro un septiņas automašīnas 120 000 eiro vērtībā. Saistībā ar notikušo sākts kriminālprocess un visiem izturētajiem piemērots drošības līdzeklis apcietinājums.

Tika veiktas ap 20 kratīšanām aizturēto personu dzīvesvietās, automašīnās un citos objektos Rīgā un Pierīgā. Kopumā tika atrasts un atsavināts apmēram 3,5 kilogramu "alfa-pirolidīnvalerofenona", kas pēc savas iedarbības ir "amfetamīnam" līdzīga viela, ap vienu kilogramu marihuānas un ap 50 gramiem kokaīna.

Izmeklēšanas laikā iegūtā informācija liecina, ka šīs personas ar narkotisko vielu nelegālu apriti plašā Latvijas teritorijā nodarbojušās jau sen, turklāt, iespējams, viņi saistīti arī ar narkotiku kontrabandu Latvijā. Aizdomās turētajiem bijis arī noteikts lomu sadalījums - kāds nodarbojies ar narkotiku piegādi, bet cits ar transportēšanu un tālāku realizāciju.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 251.1 panta trešās daļas - par narkotisko vielu neatļautu iegādāšanos, glabāšanu realizācijas nolūkā un neatļautu realizāciju, ja to izdarījusi organizēta grupa un, ja tas izdarīts ar narkotiskajā vielām lielā apmērā. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku no pieciem līdz 15 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Uz augšu
Back