Pk, 19.08.2022.

Eiropas Komisija rosina piešķirt Baltkrievijai trīs miljardus eiro, kad tā kļūs par demokrātisku valsti

TVNET/LETA
Eiropas Komisija rosina piešķirt Baltkrievijai trīs miljardus eiro, kad tā kļūs par demokrātisku valsti
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 37
Paužot atbalstu Lukašenko režīma opozicionāriem un represētajiem, Brīvības bulvāra un Elizabetes ielas krustojumā, kur izvietoti Pasaules čempionāta hokejā dalībvalstu karogi, Baltkrievijas oficiālais karogs nomainīts pret Baltkrievijas vēsturisko sarkanbalto karogu.
Paužot atbalstu Lukašenko režīma opozicionāriem un represētajiem, Brīvības bulvāra un Elizabetes ielas krustojumā, kur izvietoti Pasaules čempionāta hokejā dalībvalstu karogi, Baltkrievijas oficiālais karogs nomainīts pret Baltkrievijas vēsturisko sarkanbalto karogu. Foto: Zane Bitere/LETA

Eiropas Komisija (EK) ierosinājusi piešķirt Baltkrievijai trīs miljardus eiro, "kad tā pāries uz demokrātiju".

Ierosinājums, kas vēl jāizvērtē Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, jāuzskata par bloka apņemšanos "atbalstīt baltkrievu tautas vēlmes uz mierīgām demokrātiskām pārmaiņām valstīm", teikts EK paziņojumā.

"Tam ir jābūt patiesam stimulam režīmam mainīt savu kursu," pavēstīja ES augstākais pārstāvis ārlietās un drošības politikā Žuzeps Borels. "ES paliek pilnībā uzticīga demokrātiskai Baltkrievijai."

Nauda tiks sadalīta grantos un aizdevumos, lai stabilizētu valsts ekonomiku un radītu darbavietas, kā arī reformētu institūcijas, lai padarītu tās demokrātiskākas.

EK prezidente Urzula fon der Leiena norādīja, ka ES atbalsta demokrātiskas pārmaiņas valstī.

"Kad Baltkrievija sāks savas demokrātiskās pārmaiņas, ES būs šeit, lai palīdzētu," pavēstīja Leiena.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu