Kariņš: Pandēmija ir izgaismojusi Latvijas ekonomikas strukturālo nesabalansētību

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš FOTO: Paula Čurkste/LETA

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) trešdien tikšanās laikā ar Vācijas - Baltijas tirdzniecības kameras biedriem uzsvēra, ka Covid-19 pandēmija ir izgaismojusi Latvijas ekonomikas strukturālo nesabalansētību, pavēstīja premjera preses sekretārs Sandris Sabajevs.

Lai to mainītu, valdība īstenos viedās reindustrializācijas programmu, kuras mērķis ir būtiski stiprināt un veicināt eksportspējīgo uzņēmumu attīstību kā Latvijas tautsaimniecības izaugsmes pamatu.

Ministru prezidents tikšanās dalībniekus informēja par valdības darba aktualitātēm, norādot, ka trešdien ar valdību veidojošo partiju pārstāvjiem panākta vienošanās par galvenajiem darbiem līdz 2022.gadā paredzētajām Saeimas vēlēšanām, par prioritāti izvirzot viedās reindustrializācijas īstenošanu jeb eksportspējīgu uzņēmumu stiprināšanu un attīstīšanu.

Premjers norādīja, ka valdības plāns ir veicināt eksportējošā uzņēmējdarbības sektora attīstību, kam jākļūst par Latvijas ekonomiskās izaugsmes pamatu.

"Valdības līdz šim īstenotās un uzsāktās reformas saskan ar šo uzstādījumu. Esmu pārliecināts, ka tas nodrošinās turpmāku Latvijas ekonomisko izaugsmi un sabiedrības labklājības pieaugumu," pauda Kariņš.

Tikšanās piedalījās arī Vācijas vēstnieks Latvijā Kristians Helts un tā notika attālināti, ievērojot epidemioloģiskās drošības prasības.

Kā norādīja Sabajevs, Latviju un Vāciju vieno cieša divpusējā ekonomiskā sadarbība un pēc atgūšanās no Covid-19 pandēmijas izraisītās krīzes tai ir liels attīstības potenciāls jaunu tehnoloģiju un inovācijas jomā, sākot ar digitalizāciju, kiberdrošību, 5G un beidzot ar zaļās enerģijas projektiem.

Vācija ir viens no Latvijas nozīmīgākajiem tirdzniecības partneriem, tā ieņem ceturto vietu starp visām valstīm, uz kurām Latvija eksportē savas preces, un otro vietu preču importa ziņā.

Uz augšu
Back