Golubevai noliekot deputātes mandātu, Mičerevskis būtu gatavs atgriezties Saeimā

Marija Golubeva, Māris Mičerevskis FOTO: LETA

​Ja Saeimas deputāte Marija Golubeva (AP) šodien tiktu apstiprināta iekšlietu ministres amatā un nolemtu uz šo laiku nolikt deputātes mandātu, tad parlamentārieša amats pienāktos Rīgas domes deputātam Mārim Mičerevskim. Šādā situācijā viņš uzskatītu par savu pienākumu šo amatu pieņemt, aģentūrai LETA atzinis Mičerevskis.

Kā skaidroja Mičerevskis, iepriekš, kad ministra amats tika piedāvāts Saeimas deputātam Danielam Pavļutam, viņš esot atteicies no iespējas atgriezties Saeimā, jo negribēja traucēt sliktas veselības ministres nomaiņu.

Viņš atgādināja, ka iepriekš uzstājās pret slikti strādājošo ministri un, ņemot vērā Mičerevska tā laika sarežģītās attiecības ar partiju "Latvijas attīstībai", viņš pieņēmis lēmumu uz Saeimu neiet.

Savukārt pašlaik, redzot, ka tie spēki, kuru politiskās intereses viņš atklāja, ne tikai pacēluši galvu, bet cenšas grābt, ko vien var, viņa pienākums esot atgriezties Saeimā un šo situāciju mainīt.

Politiķis atzina, ka būtu gatavs strādāt arī vienā frakcijā ar bijušajiem partijas biedriem, bet, ja viņš strādās kā neatkarīgais deputāts, tad svarīgos lēmumos atbalstīs koalīciju.

Viņa neatkarība būtu priekšrocība neiesaistīties izrādēs, kurās partijas cenšas gūt sev politisku labumu, bet svarīgos jautājumos viņš koalīciju atbalstīs.

Uz jautājumu, kādēļ Mičerevskis negrib palikt Rīgas domē un turpmākos četrus gadus pildīt pašvaldības deputāta pienākumus, bet varētu atgriezties Saeimā, lai gan nākamgad plānotas parlamenta vēlēšanas, Mičerevskis piebilda, ka viņš negāja politikā, lai "trīcētu par 500 eiro", bet gan tādēļ, ka vēlējās kaut ko mainīt.

Mičerevskis piebilda, ka viņam pagaidām nav izteikts piedāvājums atgriezties Saeimā.

Aģentūrai LETA pagaidām nav izdevies sazināties ar Golubevu, lai noskaidrotu, vai apstiprināšanas gadījumā amatā viņa nolemtu nolikt deputātes mandātu uz šo laiku, vai arī ministres amatu apvienotu ar darbu Saeimā.

Vaicāta par situāciju, ja Golubeva nolemtu uz laiku atstāt deputātes mandātu, Saeimas Juridiskā biroja vadītāja Dina Meistere aģentūrai LETA uzsvēra, ka par šo jautājumu varētu apspriest tikai tad, ja būtu saņemts šāds iesniegums par deputātes mandāta nolikšanu uz laiku. Tad Saeimas Prezidijs aicina deputāta amatu uz laiku ieņemt nākamo 13.Saeimas vēlēšanu sarakstā lielāko atbalstu saņēmušo kandidātu, kurš šajā gadījumā būtu Mičerevskis, norādīja Meistere.

Šāda situācijā Mičerevskim būtu iespēja ieņemt deputāta mandātu uz laiku neatkarīgi no tā, ka viņš no šīs iespējas atteicās iepriekš, kad uz laiku deputāta mandātu nolika Pavļuts, skaidroja Juridiskā biroja vadītāja.

Uz augšu
Back