Autosportists Edijs Ošs saņēmis vienu no spēcīgākajiem rallijkrosa auto Baltijā

Autosportists Edijs Ošs saņēmis vien no spēcīgākajiem rallijkrosa auto Baltijā FOTO: Publicitātes foto

Ceturtdien, 3. jūnijā, tika atklāts autosporta braucēja Edija Oša sporta automašīnas Škoda Fabia dizains un krāsas. Šāda līmeņa sporta automašīna Latvijā ir pirmā, un tā savu debiju pieredzēs rallijkrosa sacensībās Baltijā.

Edijs Ošs Latvijas autosportā ienāca 2013. gadā un sākotnēji sevi pieteica kā mērķtiecīgu autokrosa braucēju. Pēc aizvadītiem vairākiem gadiem, cīnoties plecu pie pleca ar labākajiem Latvijas autokrosa braucējiem, izcīnīti divi čempiona tituli 2019. un 2020. gadā, kā arī iegūts Latvijas Automobiļu federācijas autosporta meistara tituls. Šobrīd braucējs savu sportisko izaugsmi turpina celt rallijkrosa disciplīnā.

Edijs Ošs, rallijkrosa braucējs, Latvijas autosporta meistars: “Līdz šāda līmeņa autosporta automašīnai gāju soli pa solim. Pirmais mēģinājums valdīt pilnpiedziņu bija, aizvadot treniņus ar “RX Light” automašīnu, kā arī debija pasaules čempionātā ar “Sports Racing Technologies” komandu. Pagājušais gads bija ļoti intensīvs, dalība 16 sacensībās. Paralēli dalībai ar priekšpiedziņas automašīnu sēdos pie stūres Mitsubishi Lancer Evolution IX, kuru piedāvāja “PROSPEED” komanda. Šīs automašīnas ātrums un dinamiskums trasē lika saprast, ka tas ir tas, ko vēlos. Starpsezonā ķēros pie darba – rezultāts ir visiem redzamais projekts “Škoda Fabia Supercar 4x4”,” iesāk Edijs.

“Automašīnas dizainu izstrādāja Polijas kompānijas dizaineri, kuri šobrīd Eiropā ir spēcīgākie šajā jomā. Vieni no klientiem ir pasaulē labi zināmie “Hyundai Motorsport” braucēji, kā arī elektroautomobiļu projekts “Kreisel-RE-X1”,” atklāj Edijs.

Māris Jansons, Auto 100 Latvija vadītājs: “Škoda Motorsport vēsture sniedzas līdz pat pagājušā gadsimta sākumam, un kopš tā laika zīmols ir izcīnījis neskaitāmas uzvaras dažādos motoru sporta veidos. 2015. gadā Škoda izstrādāja Fabia Rally2 (R5) specifikācijas auto, un tas līdz šai dienai sevi ir apliecinājis kā viens no konkurētspējīgākajiem auto šajā disciplīnā, iegūstot piecus pasaules čempiona titulus, kā arī gūstot augstākos panākumus citos rallija seriālos. Arī autosportists Edijs Ošs ir virzījies mērķtiecīgi dažādās motorsporta disciplīnās Latvijā un nonācis līdz augstākā līmeņa tehnikai. Gadiem uzkrātā pieredze un Škoda Fabia Supercar 4x4 ir teicama kombinācija, lai tiektos pēc augstākajiem mērķiem Latvijas un tuvāko reģionu sacīkstēs.”

2021. gada sezonā Edijs Ošs plāno aizvadīt Latvijas, Baltijas, kā arī Igaunijas rallijkrosa čempionātu sacensības.

Uz augšu
Back