Pk, 19.08.2022.

Deli un Mumbaja atvieglo Covid-19 dēļ noteiktos ierobežojumus

LETA/AFP
Deli un Mumbaja atvieglo Covid-19 dēļ noteiktos ierobežojumus
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 4
Foto: EPA /Scanpix

Samazinoties Covid-19 izplatībai Indijā, Deli un Mumbaja pakāpeniski atvieglo pandēmijas dēļ noteiktos ierobežojumus, ļaujot no pirmdienas atvērt iepirkšanās centrus un tirgus, bet nosakot, ka tie strādās pamīšus, proti, puse tirdzniecības vietu vienu dienu, puse - nākamo.

Galvaspilsētā no pirmdienas atsāks darbu arī metro, kas gan drīkstēs būt aizpildīts tikai par 50%, sestdien paziņojis Deli galvenais ministrs Arvinds Kejrivals. Tāda pati prasība attieksies uz birojiem, bet cilvēki aicināti pēc iespējas turpināt darbu attālināti.

Jau pagājušajā nedēļā Deli atļāva atsākt darbu būvniecības nozarē un rūpniecībā. Pēc Kejrivala teiktā, šī nedēļa apliecinājusi, ka situācija tiek kontrolēta."Tagad, kad Covid-19 situācija uzlabojas, ir svarīgi palīdzēt ekonomikai atgūties," viņš uzsvēris.

Aizvadītajā diennaktī pilsētā konstatēti aptuveni 400 jauni inficēšanās gadījumi, kamēr pirms dažām nedēļām, kad pilsētā tika izsludināta karantīna, šis rādītājs sasniedza apmēram 25 000.

Maharaštras štatā, kur atrodas Mumbaja, ierobežojumus paredzēts atcelt piecos posmos atkarībā no slimības izplatības un slimnīcu noslodzes katrā apvidū.

Saskaņā ar oficiālo statistiku vienas diennakts laikā jaunatklāto inficēšanās gadījumu skaits valstī kopumā krities no vairāk nekā 400 000 maijā līdz aptuveni 120 000 šobrīd. samazinājusies arī mirstība no Covid-19, aizvadītās diennakts laikā ziņots par 3380 jauniem slimības upuriem, lai gan tiek uzskatīts, ka patiesie rādītāji ir krietni augstāki.

Koronavīruss Indijā prasījis pavisam 344 082 cilvēku dzīvību, bet pašlaik slimība izplatās galvenokārt lauku apvidos.

Postošā slimības izplatība tiek skaidrota gan ar jaunajiem vīrusa paveidiem, gan apstākli, ka valdība tika atļāvusi daudzas aktivitātes, tai skaitā reliģiskos svētkus un politisku pulcēšanos.

Vakcinēšanās process Indijā norisinās gausi - vienu vakcīnas devu saņēmuš apmēram 180 miljoni cilvēku jeb 14% valsts iedzīvotāju, bet abas - 45 miljoni cilvēku jeb 3,4% iedzīvotāju.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu