Pasaules drifta sacensībās Biķerniekos uz starta būs arī četri latvieši

Drifta sacensības FOTO: Publicitātes foto

Pēc gadu ilga pārtraukuma FIA Starpkontinentālā drifta kausa izcīņa atgriežas, pirmo reizi posms tiek rīkots Eiropā. Sacensības norisināsies jau nedēļas nogalē, 12.-13. jūnijā, Biķernieku trasē. Sacensībās, iespējams, būs visspēcīgākais sastāvs, kāds bijis līdz šim drifta sacensībās.

31 braucējs, no 18 dažādām valstīm, atzīmēs atgriešanos pasaules vienīgajās drifta sacensībās zem FIA karoga. Sacensības pirmo reizi tiek rīkotas jaunā "promotera" - Russian Drift Series (RDS) vadībā, bet organizēšana ir uzticēta Latvijas drifta organizatoriem “Event Masters”.

Sacensībās uz starta redzēsim arī drifta braucējus no Latvijas. Ar pasaulē labākajiem drifta braucējiem cīnīsies pašmāju drifteri Kristaps Blušs, Nikolass Bertāns, Edgars Kroģeris un Ivo Cīrulis.

FOTO: Publicitātes foto

Sacensību dalībnieku sarakstu papildina viens no skaļākajiem vārdiem uz drifta skatuves - japāņu braucējs Daigo Saito. Pirmajās FIA IDC notikušajās sacensībās 2017. gadā Tokijā viņš ieguva trešo vietu. Debija FIA sacensībās būs daudzkārtējam Formula Drift un DriftMasters čempionam Džeimsam Dīnam. Kaut arī viņš ir titulētākais drifteris pasaulē, tieši FIA sacensībās sportists vēl nav piedalījies. Rīga ir veiksmīga Dīnam, jo pēdējos gados viņš ir vairākas reizes uzvarējis Biķerniekos, ieskaitot pagājušā gada Drift Masters Eiropas drifta čempionātu. Vienīgais, kas būs jaunums arī Dīnam, ir trases konfigurācija, kura starptautiskās sacensībās nav vēl bijusi.

Georgijs Čivčjans jeb Gocha ir FIA IDC sacensību vēsturē visvairāk titulētais braucējs. Uzvarējis divas reizes un papildus būdams arī trīskārtējais RDS GP čempions, sportists noteikti ir apņēmības pilns aizstāvēt savu FIA IDC iepriekšējo gadu uzvarētāja titulu Biķerniekos. Gochu redzējām Biķerniekos pirms diviem gadiem, un šī ir noteikti viena no viņa mīļākajām trasēm Eiropā.

FOTO: Publicitātes foto

"Mēs esam priecīgi, ka varam paziņot šādu braucēju sarakstu mūsu pirmajām FIA IDC rīkotajām sacensībām," tā RDS izpilddirektors Dmitrijs Dobrovolskis.

"Tas noteikti nav viegls uzdevums mums visiem apvienot visus šos augstākās klases braucējus šajā izaicinošajā laikā, kad ceļošana ir ierobežota un budžets ir samazināts, bet es gribētu pateikties komandām un braucējiem par ticību mums."

FIA IDC 2021. gadā būs arī kāds papildu jaunums - pirmo reizi tiks piešķirta godalga arī komandu ieskaitē, kurā šobrīd pieteikušās piecas komandas. Visās komandās var būt divi vai trīs braucēji, bet braucējiem nav obligāti jābūt vienas valsts pārstāvjiem.

FOTO: Publicitātes foto

FIA IDC ir vienīgās FIA oficiālās drifta sacensības, neskaitot FIA MSG. Pirmo reizi tās norisinājās 2017. gadā. Pirmie trīs pasākumi norisinājās drifa dzimtenē Japānā. FIA IDC atklāšanas sacensībās uzvarēja vietējais braucējs Masato Kavabata, bet 2018. un 2019. gadā uzvaru guva Krievijas braucējs Georgijs Čivčjans.

Sacensībām tiks nodrošināta bezmaksas tiešraide visos oficiālajos sociālajos tīklos FIA IDC.

Uz augšu
Back