Beļģijas futbolisti pārbaudes spēlē pārspēj Horvātiju (1)

Beļģijas futbola izlase svētdien svinēja uzvaru pārbaudes spēlē starp divām Eiropas čempionāta finālturnīra dalībniecēm.

Beļģi Briselē ar rezultātu 1:0 (1:0) uzvarēja Horvātiju.

Vārtus Beļģijas izlases labā guva Romelu Lukaku, kurš spēles 38.minūtē saņēma bumbu uz vārtsarga laukuma līnijas un trieca to tīklā. Septiņas minūtes pirms tam viņš norībināja vārtu pārliktni.

Abas izlases pirms trim gadiem iekļuva Pasaules kausa labāko četriniekā. Horvāti palika otrie, bet beļģi - trešie.

Lukaku svētdien guva savus 60.vārtus Beļģijas izlasē, kuras rindās aizvadīja savu 93.spēli. Eiropā 60 vārtu robežu savās izlasēs ātrāk sasnieguši tikai vācietis Gerds Millers (48 mači) un ungāri Šāndors Kočišs (50) un Ferencs Puškāšs (52).

Citā spēlē Anglijas izlase Midlsbro ar rezultātu 1:0 (0:0) uzveica Rumāniju.

Angļiem uzvaru izcīnīt ļāva Markusa Rešforda 68.minūtē realizētais 11 metru soda sitiens. Desmit minūtes vēlāk Džordanam Hendersonam bija iespēja panākt 2:0, taču Florins Nita atvairīja angļu futbolista "pendeli".

Tikmēr Latvijas izlases pretiniece 2022.gada Pasaules kausa kvalifikācijā Nīderlande, kas šovasar piedzīvos atgriešanos finālturnīrā, Enshedē ar 3:0 (1:0) uzvarēja Gruziju. Nīderlandiešiem ar gūtiem vārtiem izcēlās Memfiss Depajs, Vouts Veghorsts un Rians Gravenberhs.

Citā spēlē Dānija savā laukumā ar rezultātu 2:0 (1:0) bija pārāka pār Bosniju un Hercegovinu. Dāņiem precīzi sita Martins Brētvaits un Andreass Kornēliuss.

Citviet Skotija vairāk nekā puslaiku spēlēja vairākumā, viesos ar 1:0 (1:0) uzvarot Luksemburgu. Skotiem vārtus guva Če Edamss.

Vēl Austrija un Slovākija Vīnē spēlēja bezvārtu neizšķirti 0:0 (0:0).

Savukārt Latvijas izlase Pasaules kausa kvalifikācijā Norvēģija ar Ērlinu Holannu pamatsastāvā mājās ar 1:2 (0:2) atzina Grieķijas pārākumu. Šīs abas izlases nespēlēs Eiropas čempionāta finālturnīrā.

Eiropas čempionāta finālturnīrs 11 dažādās Eiropas pilsētās norisināsies no 11.jūnija līdz 11.jūlijam.