Pasaules čempioni Francijas futbolisti gatavošanos EČ noslēdz ar uzvaru

2018. gada Pasaules kausa ieguvēja Francijas futbola izlase otrdien ar uzvaru pārbaudes spēlē noslēdza gatavošanos Eiropas čempionātam (EČ) jeb "Euro 2020".

Francija savā laukumā Parīzē ar rezultātu 3:0 (1:0) pieveica Bulgāriju.

Vārtus 29.minūtē guva Antuāns Grīzmans, bet pirmā puslaika 41.minūtē traumas dēļ laukumu bija spiests pamest Karims Benzemā.

Pārsvaru 83. un 90.minūtē trīskāršoja Olivjē Žirū, kurš laukumā nāca Benzemā vietā.

Francija patlaban ir pasaules čempione un arī Eiropas vicečempione. Iepriekšējās kontinenta meistarsacīkstēs 2016. gadā Francija finālā piekāpās Portugālei.

"Euro 2020" grupu turnīrā Francija spēlēs pret Vāciju (15. jūnijs), Ungāriju (19. jūnijs) un Portugāli (23. jūnijs).

Spānijas U-21 izlase savā laukumā Leganesā ar 4:0 (2:0) sagrāva Lietuvu.

Vārtus mājiniekiem guva Ugo Giljamons (trešajā minūtē), Brahims Diass (24.), Huans Miranda (54.) un Havi Puado (73.)

Turklāt 30.minūtē Abels Ruiss nerealizēja 11 metru soda sitienu.

Spēli bija paredzēts aizvadīt Spānijas pieaugušo izlasei, taču pēc svētdienas Serhio Busketa pozitīvā Covid-19 testa spāņi ievēroja pašizolāciju un laukumā sūtīja U-21 izlases futbolistus.

Polija Poznaņā spēlēja 2:2 (1:1) ar Islandi, turklāt EČ finālturnīra dalībniekiem poļiem divreiz bija jāatspēlējas.

Viesus 26.minūtē vadībā izvirzīja Alberts Gudmundsons un 47.minūtē - Brinjars Bjarnasons, taču Polija abas reizes atspēlējās. 34.minūtē vārtus guva Pjotrs Zelinskis, bet 88.minūtē - Karols Sviderskis, kurš 81.minūtē laukumā nāca Roberta Levandovska vietā.

Budapeštā vārti Ungārijas un Īrijas mačā tā arī netika atslēgti - 0:0.

Čehija Prāgā ar 3:1 (1:1) pieveica Albāniju.

Uz Patrika Šika vārtiem 18.minūtē viesi atbildēja ar Sokola Cikaleši vārtiem 42.minūtē.

Uzvaru mājinieki nodrošināja otrajā puslaikā ar 68.minūtē gūtajiem vārtiem Lukāša Masopusta izpildījumā un 89.minūtē ar Ondržeja Čelustkas "golu".

Eiropas čempionāta finālturnīrs 11 dažādās Eiropas pilsētās norisināsies no 11.jūnija līdz 11.jūlijam.