Jaunajās domēs priekšsēdētājus varētu vēlēt attālināti

Ilustratīvs foto FOTO: FREEPIK2/Shutterstock

Jaunievēlēto pašvaldību domes priekšsēdētājus varētu ļaut vēlēt attālināti, paredz Saeimā iesniegtais Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) priekšlikums grozījumiem likumā "Par pašvaldībām".

Kā tika skaidrots deputātiem, pašlaik likums paredz, ka pašvaldību amatpersonas, piemēram, domes priekšsēdētāji un viņu vietnieki, ir jāievēlē klātienē, balsojot ar vēlēšanu biļeteniem.

Ņemot vērā Covid-19 situāciju, VARAM rosina atļaut pašvaldībām arī amatpersonas vēlēt attālinātās domes sēdēs.

Pašvaldības pārstāvošās nevalstiskās organizācijas lielākoties pauda atbalstu šai iecerei, lai gan izskanēja arī bažas, kā tiks organizēta biļetenu izveide un tiks nodrošināts personalizēts balsojums.

Atsevišķi deputāti rosināja šo normu neiekļaut likuma grozījumos, bet paredzēt jaunajā Pašvaldību likumā, kas stāsies spēkā no nākamā gada.

Taču, kā norādīja deputāts Juris Pūce (AP), jaunievēlētajām pašvaldībām pirmā domes sēde jāsasauc 1.jūlijā. Sākotnējais darbs pašvaldībām būs amatpersonu ievēlēšana. Taču, ņemot vēra Covid-19 izplatību, noteikti kāds no jaunievēlētajiem deputātiem būs saslimis ar Covid-19, vai atzīts par kontaktpersonu un nevarēs piedalīties klātienes domes sēdēs.

Pūce uzskata, ka tas radīs situācijas, ka kāds deputāts rīkosies neapzinīgi un pat saslimis ieradīsies domes sēdē.

Tādēļ viņš aicināja virzīties uz priekšu un šo jautājumu izlemt.

Komisija nolēma skatīt šo priekšlikumu nākamās nedēļas komisijas sēdē, kad arī varētu izlemt, vai to virzīt izskatīšanai 17.jūnija Saeimas sēdē, vai arī rosināt izstrādāt atsevišķus grozījumus likumā, nošķirot tos no pārējiem grozījumiem, vai arī iekļaut šo normu jaunajā likumā.

Kā ziņots, Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija šodien skatīja grozījumus likumā "Par pašvaldībām", kas nosaka, ka pašvaldības pašas būs tiesīgas lemt par apvienoto teritoriālo vienību jeb pagastu vai pilsētu pārvalžu izveidi.

Uz augšu
Back