P, 27.03.2023.

ES atstāj spēkā sankcijas pret gāzto Janukoviču

TVNET/LETA
ES atstāj spēkā sankcijas pret gāzto Janukoviču
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Foto: EPA/Scanpix

Eiropas Savienība (ES) trešdien paziņojusi, ka bijušā Ukrainas prezidenta Viktora Janukoviča un viņa dēla īpašumi joprojām ir iesaldēti. ES sankcijas Jankovičiem ir spēkā neskatoties uz to, ka tiesa atcēlusi agrāk pieņemto lēmumu par sankciju atjaunošanu.

Janukovičs un viņa dēls Oleksandrs ES sankcijām pakļauti kopš 2014.gada par valsts līdzekļu piesavināšanos, ko bijušais prezidents pieļāvis pirms amata zaudēšanas masu protestu rezultātā.

Iepriekš trešdien ES Vispārējā tiesa atzina, ka ES neesot sniegusi atbilstošu pamatojumu sankciju pagarināšanai 2019.gadā.

Taču ES Ārlietu dienesta preses sekretārs Pēters Stano jau paziņojis, ka abi Janukoviči joprojām ir pakļauti bloka "ierobežojošajiem pasākumiem", jo sankcijas šī gada sākumā pagarinātas no jauna, izmantojot citu tiesisko pamatojumu.

Stano norādīja, ka šis sankciju režīms, kas tiek pārskatīs ik gadu, šobrīd ir spēkā vismaz līdz 2022.gada 6.martam.

2013.gada beigās Janukoviča lēmums atteikties no sadarbības līguma ar ES izsauca plašus masu protestus. Kad nežēlīgā izrēķināšanās ar demonstrantiem protestus nespēja apslāpēt, bet tikai papildus uzkurināja, Janukovičs 2014.gada sākumā bija spiests bēgt uz Krieviju.

Pēc Janukovičs bēgšanas Maskava uzsāka pret Ukrainu militāru agresiju, okupēja un anektēja Krimas pussalu, kā arī iebruka Ukrainas kontinentālajā daļā, kuras austrumos Krievijas atbalstītās un apbruņotās kaujinieku bandas joprojām kontrolē plašas teritorijas.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu