Vasaras sezonā pieaudzis brīvo darbavietu skaits Latvijā

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Evita Simsone. FOTO: Zane Bitere/LETA

Nedaudz uzlabojoties apstākļiem un sākoties vasaras sezonālajiem darbiem, brīvo darba vietu skaits Latvijā pieaudzis līdz 19 000 vakancēm, šorīt intervijā LTV raidījumam "Rīta panorāma" sacīja Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Evita Simsone.

Nozares, kur visvairāk vajadzīgi jauni darbinieki arvien ir būvniecība, apstrādes rūpniecība, transports un loģistika.

Tāpat Simsone padalījās ar labu ziņu, proti, lielākoties NVA klienti iekārtojas darbā un tādēļ zaudē bezdarbnieku statusu.

Šī gada pirmajos piecos mēnešos vairāk nekā 26 000 bijušo klientu ir atraduši jaunas darba iespējas.

Jau ziņots, ka Latvijā šogad maija beigās reģistrētā bezdarba līmenis bija 7,6% apmērā no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita, kas ir par 0,3 procentpunktiem mazāk nekā mēnesi iepriekš, liecina Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) informācija.

2021.gada maija beigās NVA bija reģistrēti kopumā 68 765 bezdarbnieki, kas ir par 2611 cilvēkiem mazāk nekā mēnesi iepriekš, kad aģentūrā bija reģistrēti 71 376 bezdarbnieki.

Zemākais reģistrētā bezdarba līmenis maija beigās bija Rīgas reģionā - 5,7%, kas ir par 0,3 procentpunktiem mazāk nekā mēnesi iepriekš, bet augstākais reģistrētā bezdarba līmenis saglabājās Latgales reģionā - 15,9%, kas arī ir samazinājums par 0,3 procentpunktiem.

Zemgalē reģistrētā bezdarba līmenis maijā samazinājies par 0,4 procentpunktiem, mēneša beigās veidojot 7,1% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita, kā arī Vidzemē reģistrētā bezdarba līmenis samazinājies par 0,4 procentpunktiem, mēneša beigās veidojot 7,4%, bet Kurzemē reģistrētā bezdarba līmenis samazinājies par 0,3 procentpunktiem, mēneša beigās veidojot 7,8% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita.

Savukārt Rīgā reģistrētā bezdarba līmenis maijā samazinājies par 0,3 procentpunktiem - līdz 5,7% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita.

2020.gada beigās Latvijā reģistrētā bezdarba līmenis bija 7,7% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita. Pagājušajā gadā Latvijā augstākais bezdarba līmenis bija jūnija un jūlija beigās - 8,6%.

Uz augšu
Back