Pavļuts: Ceram, ka šis ir Covid-19 pandēmijas beigu sākums

Veselības ministrs Daniels Pavļuts. FOTO: Ieva Leiniša / LETA

Ceram, ka teātra izrāžu un citu publisko pasākumu atsākšanās ir Covid-19 pandēmijas beigu sākums, tā sestdien, uzrunājot mediķus, kas Valmieras Drāmas teātrī apmeklēja pirmo klātienes izrādi, uzsvēra veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Viņš atzīmēja, ka pandēmija visiem ir bijis grūts laiks un, iespējams, sabiedrība dažbrīd bijusi netaisna pret ārstniecības personām, nepamanot, ka frontes līnija atradusies slimnīcās un ārstu kabinetos.

"Gribu jums teikt milzīgu paldies par visu, ko esat paveikuši, par visu, ko esat izdarījuši un pārdzīvojuši. Es zinu, ka aiz baltajiem Covid-19 virsvalkiem ir cilvēki - noguruši, pārguruši, reizēm arī izdeguši. Arī ģimenes locekļiem - bērniem un dzīvesbiedriem - jūs ir pietrūcis. Paldies, ka esat izturējuši," akcentēja veselības ministrs.

Valmieras Drāmas teātris. FOTO: Paula Čurkste/LETA

Veselības ministra padomniece Lāsma Bindere informēja, ka pirms teātra apmeklējuma Pavļuts tikās arī ar Vidzemes slimnīcas ārstiem, iepazinās ar ārstniecības iestādes attīstības plāniem, kā arī pārrunāja jauno mediķu atalgojumu. Ministra ieskatā, varam būt gandarīti, ka, neskatoties uz pandēmiju, situācija slimnīcā ir stabila.

Jau vēstīts, ka Valmieras teātra izrāde ir pilotprojekts, lai pirms 15.jūnija, kad darboties varēs atsākt publiski pasākumi, piemēram, koncerti, kino, teātra izrādes, praksē pārbaudītu digitālo Covid-19 sertifikātu izmantošanu cilvēkiem, kuri ir vakcinēti, vīrusu izslimojuši vai ar negatīvu Covid-19 testu.

Ciešā sadarbībā ar Veselības ministriju, Slimību un profilakses kontroles centra speciālistiem un epidemiologiem Kultūras ministrija, kultūras norišu un pasākumu rīkotāji kopumā īsteno sešus pilotprojektus četrās kultūrvietās. Pilotprojekti aptver dažādus publisku pasākumu veidus, norises vietas un auditorijas tipus.

Sestdien medicīnas nozarē strādājošajiem tiks spēlēts Valmieras teātra jaunākais Lielās zāles iestudējums Treisija Letsa "Osedžas zeme", kas iekšējo pirmizrādi Dž.Dž. Džilindžera režijā piedzīvoja maijā, un šī būs pirmā satikšanās ar skatītājiem.

Uz augšu
Back