Uz "Rīgas ritmi 2021" skatuves: Kristaps Vanadziņš

Kristaps Vanadziņš FOTO: Aiga Rēdmane

Festivālā "Rīgas ritmi 2021" uzstāsies gan ārzemju zvaigznes, gan vietējie mākslinieki. Piedāvājam nelielu sarunu ar pianistu Kristapu Vanadziņu, kurš festivālā ar savu trio koncertēs 2. jūlija vakarā “Jersika Records Stage” mākslas centrā “Noass” uz AB dambja, bet ar plašāku draugu loku – 3. jūlijā pulksten 20.00 mūzikas namā “Daile”.

Ar ko īpašs šķiet 2021. gada festivāls "Rīgas ritmi"?

Man šķiet, ka visi dzīvās mūzikas pasākumi, ko atkal būs atļauts apmeklēt un baudīt un kuros atkal varēs piedalīties, būs īpaši. Šīs tikšanās nemaz nevar būt citādākas, jo gan mākslinieki, gan klausītāji var novērtēt, cik ļoti pirmajiem trūkst otrie un otrajiem pirmie.

Ko festivālā gaidīt no jūsu uzstāšanās?

Festivālā piedalīšos ar diviem atšķirīgiem sastāviem. Ar manu trio turpināsies mūsu jaunās vinila plates “The Love Garden Has Overgrown” jeb “Mīlestības dārzs ir aizaudzis” koncertsērija, ko esam paredzējuši parādīt arī valsts reģionos, bet ar trio un dziedātāju Ievu Kerēvicu izbaudīsim vakaru ar brīnišķīgu mūziku no visas pasaules.

Cik nozīmīga mūsdienās šķiet dzīvā muzicēšana un improvizācija?

Dzīvā mūzika ir aktuāla visos laikos, jo patiess, klātesošs mirklis un emocijas, ko klāt esoša mūzika var dāvāt, ir pielidzināmas Dieva brīnumam. Man personīgi dzīva mūzika saistās arī ar improvizāciju, kas ir tieši tikpat dzīva un vienmēr neprognozējami radoša.

Kristaps Vanadziņš FOTO: Aiga Rēdmane

Kurš būtu jūsu sapņu mākslinieks, kurš varētu uzstāties festivālā “Rīgas ritmi” un kāpēc?

Personīgi mani sapņu mākslinieki jau uzstājas, es pieņemu, citā dimensijā un sfērā. Gribētos dzirdēt 2021. gada festivālā “Rīgas ritmi” Erolu Gārneru vai Džonu Koltreinu… Diemžēl mēs varam par to tikai pasapņot.

Kādi ir jūsu tuvākās nākotnes plāni?

Man ar trio turpināsies mūsu vinila plates koncertturneja, kas bija plānota jau martā, taču pandēmija visu izmainīja. Taču atsāksim spēlēt un iepriecināt cilvēkus gan pilsētās, gan reģionos, kur pasniegsim arī meistarklases! Tuvāk rudenim paredzētas uzstāšanās arī ārvalstīs.

Novēlējums festivāla apmeklētājiem un vispār kvalitatīvas dzīvās mūzikas cienītājiem!

Mūzika pavisam dziļā būtībā ir dvēseles ceļojums un spirituāls transcendences akts. Man mūzikas būtība nozīmē kā lielāka pieskārienu, holistisku vīziju un jūtamu augstāku enerģiju.

Mēs esam radīti transcendencei un savā dziļākajā būtībā visi to zinām. Tāpēc mūzika ir brīnišķīgs palīgs un draugs, kas līdz nokļūt pasaulē, kur tik ļoti ilgojamies būt, kur nav smaguma, bet ir balta, karsta saule, kur nav grēks, bet ir žēlastība, kur ir patiesas emocijas un pieskaršanās kam augstākam.

Biļetes uz festivāla koncertiem nopērkamas aula.lv.

Uz augšu
Back