Uz "Rīgas ritmi 2021" skatuves: Miķelis Dzenuška

Miķelis Dzenuška FOTO: publicitātes

Festivālā "Rīgas ritmi 2021" uzstāsies gan ārzemju zvaigznes, gan vietējie mākslinieki. Piedāvājam nelielu sarunu ar vibrofonistu Miķeli Dzenušku, kurš kopā ar grupu “Uzvaras bulvāris” festivālā uzstāsies 3. jūlija vakarā “Jersika Records Stage” mākslas centrā “Noass” uz AB dambja.

Ar ko īpašs šķiet 2021. gada festivāls "Rīgas ritmi"?

Festivāls šogad ir īpašs ar to, ka pirmoreiz pēc nepilna gada pauzes iespējams atkal uzstāties dzīvā koncertā ar publiku. Pēc šā perioda, kas pavadīts četrās sienās, ir brīnišķīga sajūta atkal gatavoties īstam koncertam.

Ko festivālā gaidīt no jūsu uzstāšanās?

100 procentu atdevi un enerģiju! Esam pēdējo pusgadu regulāri mēģinājuši ar domubiedriem pie manis dzīvoklī. Paldies maniem mīļajiem kaimiņiem, kuri ne reizi nav izsaukuši policiju! Un ļoti vēlamies parādīt plašākai publikai to, ar ko esam nodarbojušies visu šo laiku.

Cik nozīmīga mūsdienās šķiet dzīvā muzicēšana un improvizācija?

Manuprāt, ļoti. Pēc tiešsaistes koncertu un attālinātu ierakstu pieredzes arvien vairāk novērtēju to, cik svarīgi ir spēlēt kopā ar dzīviem cilvēkiem. Improvizējot kopā ar ansambli, nevis backing track, ir pavisam cita sajūta. Mūziķi cits citu klausās, un momenti, kad viss ansamblis “saslēdzas”, ir patiešām maģiski.

Kurš būtu jūsu sapņu mākslinieks, kurš varētu uzstāties festivālā “Rīgas ritmi”, un kāpēc?

Man tie noteikti būtu Louis Cole, “Vulfpeck”, “DOMi & JD Beck”. Šie visi ir izcili mūziķi, un, manuprāt, mums, latviešiem, tai skaitā arī man, ir daudz, ko mācīties no amerikāņu priekšnesumiem un koncertiem, jo tie pārsvarā ir ļoti enerģiski un bagāti ar šova elementiem. Man šķiet, ka lieliskam koncertam ir jābūt tādam, kurā nevienā brīdī nekļūst garlaicīgi. Viņu koncertos nav nekādu klusumu starp gabaliem un nošu lapu čaukstināšanas. Pēc tiešsaistes koncertu pieredzes vēl vairāk saprotu, ka skatuves tēls, harisma un šovs ir ļoti svarīgi elementi gan popmūzikā, gan džeza mūzikā, gan jebkādā mūzikā! Ir izveidojies stereotips, ka džeza mūzika ir tāda maiga, mīksta, neuzbāzīga. Nē! Džezs var būt tikpat enerģijas piesātināts kā arēnas rokkoncerts.

Kādi ir jūsu tuvākās nākotnes plāni?

Vasaras otrajā pusē plānoju izdot savu otro studijas albumu, kā arī rudenī ierakstīt trešo – šoreiz analogi, sadarbībā ar izdevniecību “Jersika Records”. Albumu plānots izdot nākamā gada sākumā. Darba ir ļoti daudz. Pēc tam plānoju vairāk pievērsties koncertdarbībai, kā arī turpināt komponēt un rakstīt jaunu materiālu.

Novēlējums festivāla apmeklētājiem un vispār kvalitatīvas dzīvās mūzikas cienītājiem?

Festivāla apmeklētājiem novēlu atkal izbaudīt dzīvos koncertus. Klausieties un atbalstiet Latvijas džeza mūziķus.

Biļetes uz festivāla koncertiem nopērkamas aula.lv.

Uz augšu
Back