Autovadītājiem atgādina par riskiem, ko rada asfaltēto ceļu svīšana karstā laikā

Šoseja karstā vasaras dienā. Ilustratīvs attēls. FOTO: Unsplash/Jeremy Zero

Atbilstoši meteorologu prognozēm tuvākajās dienās gaisa temperatūra daudzviet Latvijā var pārsniegt 30 ⁰C. Šādā gaisa temperatūrā uzkarst arī autoceļu asfalta segums, tāpēc posmos, kas ir sliktā tehniskā stāvoklī, un bedru labojumu vietās var veidoties izsvīdumi, kuri var būt slideni.

Īpaša uzmanība ceļa stāvoklim un šiem izsvīdumiem ir jāpievērš motobraucējiem, kuriem var traucēt arī smilts, ar kuru tiek kaisītas izsvīdumu vietas, atgādina VSIA Latvijas valsts ceļi eksperti.

Ceļa izsvīdumi ir drauds drošībai, tādēļ satiksmes dalībnieki tiek aicināti informēt par šādām vietām pa Latvijas Valsts ceļu diennakts bezmaksas informatīvo līniju 80005555, lai ceļu uzturētāji varētu operatīvi veikt svīduma vietu apstrādi.

Autoceļa asfalta segumam uzkarstot līdz temperatūrai, kas pārsniedz 50 ⁰C, seguma sastāvā esošais bitumens kļūst mīksts un sāk kust. Lai uzlabotu seguma saķeri ar auto riepām un satiksmes drošību, svīduma vietas nepieciešams vienmērīgi nokaisīt ar smilti vai sīkām šķembām.

Lielākā izsvīdumu varbūtība ir uz tiem ceļiem, kuri ir sliktā tehniskajā stāvoklī un kur bedres ir labotas ar bitumena emulsiju un sīkšķembām, un ir daudz ielāpu vietu.

Ceļa segumu svīšana ir atkarīga arī no satiksmes intensitātes – jo tā augstāka, jo vairāk bitumena emulsijas tiek izspiests uz seguma virsmas un lielāka iespēja, ka parādīsies svīdumu vietas.

Uz augšu
Back