KNAB soda vairākus politiskos spēkus par pārkāpumiem Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās

Rīgas Domes ēka. FOTO: Evija Trifanova/LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sodījis vairākus politiskos spēkus, tostarp arī Saeimā pārstāvētos, par veiktiem pārkāpumiem Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās, informē KNAB. 

KNAB veica 16 partiju un to apvienību, kas kandidēja Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās, vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu deklarāciju pārbaudes.

Par 2020.gada vēlēšanu deklarāciju iesniegšanas kārtības neievērošanu trīs partijām piemērots administratīvais naudas sods kopā 245 eiro apmērā. Šīs partijas ir "Vienoti Latvijai", "Alternative" un "Nacionālā savienība Taisnīgums".

Veiktajās pārbaudēs par Priekšvēlēšanu aģitācijas likuma un Finansēšanas likuma pārkāpumiem deviņas politiskās partijas sauktas pie administratīvās atbildības un tām uzlikts naudas sods kopā 3110 eiro apmērā.

Pārkāpumi visbiežāk saistīti ar priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu paziņojumu neiesniegšanu un materiālu noformējuma neievērošanu, saņemto ziedojumu nepaziņošanu, atsevišķu ieņēmumu un izdevumu veidu nenorādīšanu deklarācijā.

Dažāda apmēra naudas sodi piemēroti "Jaunajai saskaņai", "Alternative", Jaunajai konservatīvajai partijai, "Jaunajai vienotībai", "Reģionu spēkam", Latvijas Krievu savienībai, "Attīstībai/Par!", Zaļo un zemnieku savienībai un partijai "Vienoti Latvijai".

"Rīcības partijai" izteikts aizrādījums, jo tās pārkāpumi bijuši maznozīmīgi.

KNAB skaidroja, ka šie pārkāpumi nevar ietekmēt valsts budžeta finansējuma piešķiršanu partijām. Pārkāpumi varētu ietekmēt valsts naudas pārskaitīšanu tādā gadījumā, ja partija būtu pārsniegusi priekšvēlēšanu izdevumu apmēru par vairāk nekā 10% vai arī deklarācijā nebūtu norādījusi darījumus vai saņemtos ziedojumus, kuru kopējā summa pārsniedz 100 minimālās algas jeb 50 000 eiro.

KNAB pārbaudīja partiju vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu deklarācijās norādīto informāciju par piešķirtā valsts budžeta finansējuma izlietojumu kopumā 2 349 385 eiro apmērā, informāciju par partiju saņemtajiem ziedojumiem 215 606,42 eiro apmērā, kā arī informāciju par vēlēšanu izdevumiem kopumā 1 527 888,47 eiro apmērā.

Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas notika pērn augustā.

Uz augšu
Back