Aiztur grupējumu, kas gatavojies sākt nelegālu cigarešu ražošanu un tirdzniecību Rīgā

Cigaretes. Ilustratīvs attēls. FOTO: fongbeerredhot/Shutterstock

Aizdomās par gatavošanos nelegālai cigarešu ražošanai un tirdzniecībai, piesaistot arī kādas pašvaldības kapitālsabiedrības līdzekļus, Valsts policija (VP) aizturējusi organizētu grupējumu 13 personu sastāvā, informē VP. 

Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes lietvedībā ir kriminālprocess par to, ka noziedzīgais grupējums nelikumīgo tabakas izstrādājumu ražošanu bija plānojis sākt Rīgā.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka organizētas grupas dalībnieki ieguvuši tabakas izstrādājumu ražošanai nepieciešamās izejvielas, sagatavojuši un aprīkojuši telpas tabakas izstrādājumu ražošanas vajadzībām, izgatavojuši un remontējuši iekārtas, kas nepieciešamas to ražošanai, kā arī piesaistījuši pagaidām nenoskaidrotas izcelsmes finanšu līdzekļus ražotnes izveidei, izmantojot vairāku uzņēmumu bankas kontus.

Kriminālprocesā veiktas kopumā 25 kratīšanas, kuru laikā izņemtas tabakas izstrādājumu ražošanas iekārtas, izejvielas, aptuveni divas tonnas tabakas, datu nesēji un dokumenti.

3

Procesuālās darbības veiktas starptautiskā operācijā, īstenojot starptautisku sadarbību starp iestādēm.

Kriminālprocesā aizturēti 13 organizētās grupas dalībnieki, kuri atzīti par aizdomās turētajiem. 12 no viņiem ir Latvijas valstspiederīgie, savukārt viens - ārvalsts pilsonis.

Piecām personām piemērots bargākais drošības līdzeklis - apcietinājums, pārējām personām piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Noskaidrots, ka nelikumīgas tabakas ražotnes izveidei tika piesaistīti arī kādas pašvaldības kapitālsabiedrības finanšu līdzekļi, līdz ar to konstatēta finanšu līdzekļu izšķērdēšana.

Viens no organizētas grupas dalībniekiem ir šis kapitālsabiedrības valdes loceklis, kuram viens no piemērotajiem drošības līdzekļiem ir aizliegums ieņemt valdes locekļa amatu konkrētajā uzņēmumā.

Pašvaldības nosaukums netiek atklāts. Tāpat netiek atklāts, cik lieli finanšu līdzekļi izmantoti.

3
Uz augšu
Back