Maskavā ierobežo pieļaujamo dalībnieku skaitu masu pasākumos

Futbola fani Maskavā, Krievijā. Ilustratīvs foto FOTO: NATALIA KOLESNIKOVA / AFP

Krievijas galvaspilsētas Maskavas mērs Sergejs Sobjaņins koronavīrusa uzliesmojuma dēļ piektdien masu pasākumos pieļaujamo cilvēku skaitu ierobežojis līdz tūkstotim.

"Es negribēju to darīt, taču nākas. No šodienas ierobežosim pasākumus līdz maksimums tūkstotim cilvēku," savā blogā raksta Sobjaņins. "Mēs visus brīdinājām. Lūdzu, stadionos, lielās koncertzālēs esiet uzmanīgāki, ievērojiet prasības. Un kas? Deju zālēs līksmojošu cilvēku pūļi."

Pēc viņa teiktā, kinoteātri un teātri varēs strādāt. "Bet masu pasākumus mēs uz laiku apturēsim. Deju zāles un fanu zonas arī nāksies slēgt," pavēstīja Sobjaņins.

Trešdien Sobjaņins paziņoja, ka Maskavā būs jāveic obligāta pakalpojumu sfērā strādājošo pilsētas iedzīvotāju vakcinācija pret Covid-19, brīdinot, ka inficēšanās gadījumu skaita pieaugums ir dramatisks.

Prasība attieksies uz daudzām tautsaimniecības nozarēm. Kā skaidro varasiestādes, runa ir gan par tirdzniecības un sabiedriskās ēdināšanās uzņēmumu darbiniekiem, gan arī finanšu institūciju un pasta klientu nodaļu darbiniekiem, gan iedzīvotājiem, kas strādā skaistumkopšanas salonos, sporta centros, baseinos.

Prasība skars arī transporta, izglītības, veselības aizsardzības un sociālo pakalpojumu, kultūras, atpūtas un citas jomas.

Pēdējo nedēļu laikā saslimstība ar Covid-19 Maskavā turpinājusi augt, un līdzīga tendence ir daudzviet visā Krievijā.

Pasaules valstu vidū Krievijā ir sestais lielākais inficēšanās gadījumu skaits, tomēr prezidents Vladimirs Putins līdz šim apgalvojis, ka Krievija ar pandēmiju tiek galā labāk nekā vairums citu valstu.

Varasiestādēm ar grūtībām izdodas pārliecināt iedzīvotājus vakcinēties, kaut arī valstī jau decembrī tika uzsākta masveida vakcinācijas kampaņa.

No Maskavas 12 miljoniem iedzīvotāju vakcinējušies vien 1,8 miljoni, norādīja Sobjaņins.

"Koronavīrusa situācija turpina izvērsties dramatiski," viņš brīdināja.

Uz augšu
Back