Policija aizvadītajā nedēļas nogalē izklīdinājusi vairākas masveida ballītes stāvlaukumos
Rīgā naktī slēgs vairākus publiskos stāvlaukumus

FOTO: Ekrānuzņēmums

Aizvadītajās nedēļas nogalēs Valsts policija Rīgas reģionā konstatējusi vairākus gadījumus, kad jaunieši vakaros masveidā organizē spontānas pulcēšanās dažādās vietās, īpaši stāvlaukumos, Rīgas reģionā. Ballītēs skaļi tiek atskaņota mūzika un pārkāpti gan ceļu satiksmes noteikumi, gan epidemioloģiskās drošības prasības.

Kā novēroja TVNET, sociālajos tīklos pēdējā laikā nereti redzamas dažādas foto un video liecības no šādām ballītēm - jaunieši ar automašīnām sabrauc kādā no publiskajiem stāvlaukumiem, tiek atskaņota skaļa mūzika, notiek pulcēšanās, izklaides ar automašīnām.  

Policija šajos nesaskaņotajos pasākumos konstatējusi agresīvus braucējus un apmeklētājus, turklāt daudzas automašīnas nav atbilstošā tehniskajā stāvoklī.

Valsts policija norāda, ka tā rūpīgi seko līdzi informācijai par iespējamu neatļautu pulcēšanos un tai esot zināms, ka arī šajā nedēļas nogalē tādas tiek plānotas.

Valsts policija atgādina, ka šobrīd aizvien spēkā ir dažādi ierobežojumi, un brīdina, ka gan par pārkāpumiem, gan par, iespējams, iesaistītajām personām šajās darbībās tiek fiksēta un apkopota informācija.

"Pārkāpjot epidemioloģiskās drošības prasības, kā arī ceļu satiksmes noteikumus, iesaistītajām personām ir jārēķinās, ka policija tās sauks pie atbildības. Jau šobrīd saistībā ar iepriekšējiem pārkāpumiem ir sākti administratīvie procesi un tiek vērtēta policijas rīcībā esošā informācija," teikts likumsargu izplatītajā paziņojumā.

Lai novērstu neatļautu pulcēšanos, kuras laikā autovadītāji arī brauc agresīvi, Valsts policija strādās kopā ar Ceļu satiksmes drošības direkcijas speciālistiem un kontrolēs, vai tie transportlīdzekļi, kuri piedalās neatļauti rīkotajos pulcēšanās pasākumos, atbilst tehniskajām prasībām. Ja tiks fiksēts, ka kāds no tiem neatbilst prasībām, tad tiks anulēta tehniskā apskate.

Lai turpmāk novērstu šādus neatļautus pasākumus, kuru laikā tiek pārkāpta virkne noteikumu,

Valsts policija sadarbībā ar vairākiem tirdzniecības centriem Rīgā ir vienojusies pēc to darba laika slēgt automašīnu stāvlaukumus.

17

Valsts policija atgādina, ka, ņemot vērā šī brīža epidemioloģisko situāciju, publiskos pasākumos bez ierobežojumiem var pulcēties tikai personas, kuras ir vakcinētas, izslimojušas Covid-19 vai pēdējo 48 stundu laikā ir veikts Covid-19 tests un tas ir negatīvs, vai arī pēdējo sešu stundu laikā ir veikts Covid-19 ātro antigēnu tests un tas ir negatīvs. Ja šīs prasības netiek ievērotas, publiski pasākumi nedrīkst notikt. Savukārt privātos pasākumos ārtelpās drīkst pulcēties līdz 20 personām no dažādām mājsaimniecībām!

Policija paudusi sapratni, ka siltos vasaras vakaros ir vēlme satikties, pulcēties un atpūsties, tomēr tā uzsver, ka šādas darbības, kas pārkāpj noteikumus un traucē apkārtējo naktsmieru, nav pieļaujamas, un aicina iedzīvotājus būt atbildīgiem. 

Uz augšu
Back