Festivāla "Rīga Jūrmala" pirmie koncerti jau pēc mēneša

Festivāla "Rīga Jūrmala" FOTO: publicitātes

Klasiskās mūzikas festivāla "Rīga Jūrmala" četrās nedēļas nogalēs izskanēs vairāk nekā 20 koncerti, informēja pasākuma rīkotāju pārstāve Līga Andžāne.

No 16. jūlija līdz 5. septembrim "Rīga Jūrmala" festivālā uzstāsies četri orķestri - Bavārijas Radio simfoniskais orķestris, Sanktpēterburgas Filharmonijas orķestris, Karaliskais "Concertgebouw" orķestris un Baireitas festivāla orķestris, kā arī mākslinieki - Leifs Ūve Annsnēss, Jefims Bronfmans, Vikingurs Olafsons, Marija Žoau Pireša, Andrāšs Šifs, Arkādijs Volodoss un Juidzja Vana, čellists Miša Maiskis un vijolnieks Reno Kapisons.

Tāpat festivālā "Rīga Jūrmala" gaidāmi solo mākslinieki - soprāns Renē Fleminga, basbaritons Brīns Terfels un baritons Matiass Gerne. Andžāne norādīja, ka simfonisko orķestru koncerti pirmajās trīs nedēļas nogalēs notiks Dzintaru koncertzālē Jūrmalā, savukārt ceturtajā un noslēdzošajā nedēļas nogalē - Latvijas Nacionālajā Operā un baletā Rīgā.

Andžāne norādīja, ka spēkā esošie ierobežojumi paredz, ka publiskos pasākumos, kurus apmeklē gan pret Covid-19 vakcinēti, gan nevakcinēti apmeklētāji ar negatīvu Covid-19 testa rezultātu, iekštelpās drīkst pulcēties līdz 300 cilvēkiem, bet ārpus telpām - līdz 500 cilvēkiem, neatkarīgi no telpu kopējās kapacitātes.

Visiem apmeklētājiem pie ieejas būs jāuzrāda derīgs digitālais Covid-19 sertifikāts par veikto vakcināciju, par izslimošanas faktu vai negatīvu Covid-19 testu. Pasākuma laikā būs jāvalkā sejas maska un starp sēdvietām jāievēro divu metru distance. Savukārt pasākumos, kurus apmeklē tikai vakcinēti un Covid-19 pārslimojuši cilvēki, apmeklētāju skaits ir neierobežots un minētie drošības pasākumi nav jāievēro.

Pēc festivāla rīkotāju pārstāves paustā, ņemot vērā, ka uz simfoniskās mūzikas koncertiem jau ir pārdots vairāk nekā 500 biļešu, "Rīga Jūrmala" organizatori pieņēmuši lēmumu, ka koncertus festivāla pirmajā nedēļas nogalē, no 16.jūlija līdz 18.jūlijam, apmeklēt varēs, uzrādot vakcinācijas vai izslimošanas faktu apliecinošu digitālo Covid-19 sertifikātu. Tas ļaus izvairīties no situācijas, kad ir jāsamazina apmeklētāju skaits uz koncertiem, kur jau ir pārdots vairāk nekā 500 biļešu.

Ņemot vērā arī to, ka epidemioloģiskā situācija valstī un spēkā esošie ierobežojumi var mainīties, organizatori gala lēmumu par nosacījumiem pirmās nedēļas nogales koncertu apmeklējumam paziņos 1.jūlijā, atbilstoši informējot esošos un potenciālos biļešu īpašniekus. Tiem biļešu īpašniekiem, kuri ierobežojumu dēļ nevarēs apmeklēt koncertus no 16.jūlija līdz 18.jūlijam, tiks piedāvāta biļešu naudas atdošana pilnā apmērā.

Uz augšu
Back