Samazinās cilvēku skaits, kas uzsāk vakcinēšanos pret Covid-19

Vakcinācija. Ilustratīvs attēls. FOTO: @insta_photos/Shutterstock.com

Nedēļas sākumā vakcinācijas temps Latvijā ir līdzīgs pagājušajā nedēļā novērotajam, taču starp sapotētājiem salīdzinoši maza ir to cilvēku daļa, kas izvēlējušies uzsākt vakcinēšanās procesu, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) dati.

Pirmdien potes pret Covid-19 saņēmušas 9665 personas, tostarp pirmo porti - tikai 1626 cilvēki,

3

bet vakcinēšanās procesu noslēguši 8039 cilvēki. 1203 cilvēki sapotēti ar "Johnson&Johnson" vakcīnu, kam nepieciešama tikai viena deva, liecina NVD dati. Šie dati gan vēl var mainīties, jo daudzas vakcinācijas iestādes datus par vakcinētajiem sistēmās ievada ar vairāku dienu nobīdi.

Pagājušajā nedēļā kopumā tika veikti ap 77 000 pošu un vidēji vakcinēti ap 11 000 cilvēku dienā. Līdz šim šis rādītājs visaugstākais ir bijis nedēļā no 24.maija, kad vidēji dienā tika vakcinēti ap 16 500 cilvēki. Savukārt vienā dienā vakcinēto skaita rekords līdz šim fiksēts 28.maijā, kad potes saņēma ap 24 300 cilvēki. No 10.maija četras nedēļas pēc kārtas Latvijā katru nedēļu tika vakcinēti vairāk nekā 100 000 cilvēku, bet pēdējās nedēļās šie rādītāji krītas.

No vakar potes pret Covid-19 saņēmušajiem vairums klasificēti kā "Cits iedzīvotājs" vai "Pēc paša vēlēšanās", bet

starp sapotētājiem bijis arī lielāks skaits senioru un personu ar hroniskām slimībām.

3

Vakcinācija veikta 314 iestādēs, bet visplašāk to veica SIA "Vizuālā diagnostika", "Veselības centru apvienība", "Veselības centrs 4", "Dzelzceļa veselības centrs", SIA "Vizuālā diagnostika" un "Rīgas veselības centrs".

Pirmajai potei izmantota gandrīz vienīgi "Pfizer" vakcīna.

3

Arī otrajai potei visbiežāk lietota "Pfizer" vakcīna, bet plaši lietotas arī pārējo ražotāju Latvijā pieejamās vakcīnas.

Līdz šim kopumā vakcīnas pret Covid-19 pirmo devu Latvijā saņēmuši ap 589 000 cilvēku, bet vakcinācijas procesu pabeiguši - ap 493 000 cilvēku, attiecīgi

pirmo poti pret Covid-19 ir saņēmuši ap 31,2% iedzīvotāju, bet procesu noslēguši - ap 26,1%.

3

Lietošanai Eiropas Savienībā pašlaik ir apstiprinātas četras vakcīnas pret Covid-19 - "Pfizer"/"BioNTech", "Moderna", "AstraZeneca" un "Johnson&Johnson" jeb "Janssen". Pagājušā gada 28.decembrī kā pirmos Latvijā pret Covid-19 sāka vakcinēt lielo slimnīcu darbiniekus, bet masveidīgāka iedzīvotāju vakcinēšana sākās marta izskaņā.

Uz augšu
Back