Bērnu nometnē atklāj pirmo Covid-19 inficēšanās klasteri

Ilustratīvs attēls FOTO: Shutterstock

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) sācis epidemioloģisko izmeklēšanu par pirmo gadījumu, kad vienā no bērnu nometnēm reģistrēts Covid-19 klasteris, otrdien valdības sēdē pavēstīja epidemiologs Jurijs Perevoščikovs.

Preses konferencē epidemiologs atklāja, ka nometne, kurā konstatēti Covid-19 gadījumi saucas "Belochka" un tā atrodas Priekuļu novadā.

Tā kā bērni nometnē uzturējušies ilgāk par septiņām dienām, 20.jūnijā veikta atkārtota testēšana, kuras rezultātā inficēšanās konstatēta četriem bērniem no divām grupām.

Patlaban nometnes laiks ir beidzies un bērni dodas mājās, savukārt SPKC apzinājusi konpersonas, tiek informēti ģimenes ārsti, vecāki un citi bērnu ģimenes locekļi.

Tāpat paņemti paraugi sekvencēšanai, lai saprastu, kāds vīrusa paveids izplatījies nometnē.

Premjerministrs Krišjānis Kariņš (JV), komentējot šo gadījumu, pauda viedokli, ka tas nav pārsteigums un kalpo kā atgādinājums, kā pasaule izskatīsies rudenī, kad bērni atgriezīsies skolā. 

Kariņš uzsvēra, ka ir jādomā, kā nodrošināt, lai bērna saslimšanas gadījumā infekcija neizplatās tālāk. "Atbilde ir vakcinācija," norādīja premjerministrs, skaidrojot, ka vakcinēti cilvēki šo vīrusu izslimos viegli un arī vakcinētie tuvinieki būs no saslimšanas pasargāti.

Uz augšu
Back