"Balticovo" ražotnē sadegušas 4500 vistas
Papildināts

Ugunsdzēsējs glābējs. Ilustratīvs attēls. FOTO: Paula Čurkste/LETA

Trešdienas agrā rītā Iecavas novadā, uzņēmuma "Balticovo" ražotnē, sadegušas ap 4500 vistas.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā aģentūru LETA informēja, ka ap plkst.4 saņemts izsaukums uz Iecavas novadu, kur ar atklātu liesmu pilnā platībā dega angārs, kurā atradās vistas.

Pirms VUGD ierašanās no objekta bija evakuējušies 18 cilvēki. Notikuma vietā ieradās 28 ugunsdzēsēji, dzēšanas darbos izmantojot septiņas autocisternas un divas autokāpnes. Īsi pirms plkst.7 ugunsgrēks tika lokalizēts.

Kopējā degšanas platība bija 2640 kvadrātmetri. Saskaņā ar VUGD rīcībā esošo informāciju, ugunsnelaimē sadega ap 4500 vistas. Ugunsdzēsējiem izdevās no liesmām nosargāt blakus esošo ražošanas ēku un kūti.

"Balticovo" mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja Anna Pančenko aģentūru LETA informēja, ka, veicot plānotus darbus, lai atbrīvotu vienu no putnu mītnēm tās tīrīšanai, izcēlās ugunsgrēks, kas, pateicoties ugunsdzēsēju operatīvajam darbam, ātri lokalizēts.

Pančenko informēja, ka ugunsgrēkā bojā gāja aptuveni 4500 vistu, kas ugunsgrēka brīdī vēl atradās putnu mītnē un kuras vēl nebija paspēts izvest.

Patlaban tiek noskaidroti ugunsgrēka cēloņi.

Uzņēmums uzsver, ka šis incidents neietekmēs olu ražošanu un produktu piegādi tirgotājiem.

"Balticovo" ir vadošais olu un olu produktu ražotājs Ziemeļeiropā. Uzņēmuma galvenā ražotne atrodas Iecavā, bet filiāles - Madonā, Daugavpilī, Vilcē un Bēnē. Kā liecina "firmas.lv" dati, 2019.gadā uzņēmums strādājis ar aptuveni 51 miljona eiro apgrozījumu un 1,6 miljonu eiro peļņu, bet dati par pagājušo gadu vēl nav iesniegti.

Kā uzņēmuma patiesie labuma guvēji norādīti Tatjana Poplavska, Valdis Grimze un Mhitars Mhitarjans.

Uz augšu
Back