Līgo dienā apturēti 19 dzērājšoferi; lielākā daļa smagā reibumā

FOTO: Landon Martin/Unsplash

Līgo dienā uz Latvijas ceļiem aizturēti 19 dzērājšoferi, no kuriem lielākajai daļai reibuma pakāpe bija trīskārt lielāka par pieļaujamo. Viens autovadītājs pie stūres bija sēdies, būdams lietojis narkotiskās vielas, informēja Valsts policijas (VP) Sabiedrisko attiecību nodaļā.

No aizturētajiem autovadītājiem 11 šoferi pie stūres bija sēdušies 1,5 promiļu reibumā, četri šoferi pieķerti pie stūres vienas promiles reibumā, bet trijiem autovadītājiem bija virs 0,5 promilēm.

Viens šoferis atteicies no pārbaudes, tāpēc tika nogādāts medicīnas iestādē, lai pārbaudītu alkohola koncentrāciju asinīs.

Saskaņā ar ceļu satiksmes likumu ir aizliegts sēsties pie transportlīdzekļa stūres, ja alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 0,5 promiles vai 0,2 promiles, ja vadītāja stāžs nepārsniedz  divus gadus.

Visvairāk dzērājšoferu - deviņi - pagājušajā diennaktī apturēti Rīgas reģionā, Kurzemē viens un viens narkotikas lietojis autovadītājs, Latgalē apturēti četri šoferi par spēkrata vadīšanu alkohola reibumā, bet Vidzemē trīs.

Pagājušā diennaktī uz Latvijas ceļiem likumsargi noformējuši 172 administratīvā pārkāpuma protokolus par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu, bet vienu par agresīvu braukšanu.

Aizvadītajā diennaktī valstī kopumā par dažādiem satiksmes noteikumu pārkāpumiem policisti noformējuši 432 protokolus, liecina VP apkopotā informācija.

Diennakts laikā uz valsts autoceļiem reģistrēti 90 satiksmes negadījumi, tajos cietuši 19 cilvēki, bet bojā gājušo nav, liecina VP apkopotie dati.

Uz augšu
Back