C, 18.08.2022.

Četri interjera stili tematiskiem kino vakariem tavā pagalmā

TVNET
Četri interjera stili tematiskiem kino vakariem tavā pagalmā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Publicitātes foto

Vasaras siltie vakari ir īstais laiks, lai ļautos tematiskajām dārza ballītēm. Lai tās būtu radošas un atšķirīgas, viens no variantiem ir rīkot dažādu žanru kino vakarus, turklāt katram no konceptiem piemērojot atbilstošu āra zonas iekārtojumu. Tirdzniecības centra internetā 220.lv interjera dizaina eksperte Anna Ilmere sniedz padomus, kā iekārtot pagalmu vai terasi, ja gaidāms romantisko, šausmu, piedzīvojumu vai bērnu filmu skatīšanās vakars, tos pasvītrojot ar vintage, industriālā, futūristiski modernā un skandināvu stila interjera elementiem.

“Lai izveidotu īsto atmosfēru, katrā interjerā ir nepieciešams piemeklēt noskaņai atbilstošas mēbeles un aksesuārus – sākot no lampām, laternām un piemērotiem tekstilizstrādājumiem, beidzot ar sēdvietām piemērotām mēbelēm un akcentiem, kas priecēs kinoteātra viesus,” skaidro A.Ilmere.

Nepieciešamie resursi, ar ko sākt kino seansa izveidi pagalmā vai dārzā

Tāpat kā jebkurā citā interjerā, arī āra kinoteātri ir daudzpusīgi un veido atbilstošu fonu vasaras svinībām. Galu galā kurš gan nevēlētos baudīt savas iecienītās filmas zem zvaigznēm? Neatkarīgi no tā, cik liels ir dārzs vai kāds ir terases izmērs, eksperte A.Ilmere atgādina, ka jāatrod piemērota vieta, kas ir sausa un aizsargāta no vēja vai nokrišņiem. Tāpat kino baudīšanu nevajadzētu organizēt atklātā saulē. Ja tādas āra zonas nav, ir vērts padomāt par ilgtermiņa risinājumu – nojumes iekārtošanu, kas noderēs kā kinoteātra ierīkošanai, tā citiem vasaras notikumiem.

Ja runa ir par tehnoloģisko aprīkojumu, ir vērts padomāt par projektoru, kuri šodien ir aprīkoti ar kinematogrāfiskiem efektiem un specifikācijām, tāpēc ir iespējams atrast tādu, kas atbilst vajadzībām un budžetam. “Ir svarīgi ņemt vērā vides un ekrāna lielumu, kā arī lūmenu skaitu, kas mēra projektora spilgtumu. Visbiežāk dārzā pēc tumsas iestāšanās ieteicamais spilgtums ir vismaz 3000 lūmenu, kas būtu ideāli piemēroti autentiskai kino pieredzei. Nākamais solis ir ekrāna sagatavošana, kas var būt balts palags uz sienas, līdzena virsma vai projektora ekrāns,” piebilst A.Ilmere.

Dizainere norāda, ka papildu elementi var būt arī āra sildītāji, savukārt noskaņas radīšanai svarīgs ir apgaismojums. Tam noder laternas un solārlampas, kurus var novietot jebkurā vietā savā dārzā vai terasē.

Romantisko filmu seanss vintage noskaņās

Romantisko filmu cienītājiem pirmais no elementiem, kas palīdzēs radīt juteklisku un sapņainu gaisotni, ir kaltās dārza mēbeles. Ja paredzēts romantisku franču filmu vakars, tad dažādi vintage elementi, vijumi un ziedu motīvi, būs “vakara nagla” un noteikti kādam no viesiem kalpos par foto stūrītī sava bloga vai sociālo tīklu papildināšanai ar jaunām vēsmām. Lai to īstenotu, klasiskā izpratnē vienas no iederīgākajām mēbelēm šajā konceptā būs krēsli, ko, piemēram, novietot ābeles pavēnī. Krēsliem pa vidu var novietot mazu galdiņu un saulessargu. Cilvēkiem, kuriem platības ierobežojumi neļauj ilgtermiņā glabāt dārza mēbeles, labākais risinājums būs salokāmie galdi un krēsli, kuriem nekaitē ne lietus, ne sniegs.

Vēl viens svarīgs priekšmets romantiskai gaisotnei ir laternas un lampu virtenes. Varianti, kā laternas izmantot dārza vai terases iekārtošanai, ir dažādi. Piemēram, mazās laterniņas ar tajās ieliktām tējas svecītēm varēs novietot uz galda, savukārt lielās laternas, kurās var salikt garas sveces, labāk izskatīsies uz zemes.

“Laternas ir skaists un izteiksmīgs dekors, kurā senlaicīgās, klasiskās vērtības apvienotas ar mūsdienām. Tās var izkārtot uz galda, terasē, uz pakāpieniem, pie ziedu vai ogu krūmiem. Ja dārzā ir kāda ābele vai cits koks, arī tajā var sakarināt gaismu virtenes vai laternas, kurās iekšā ieliktas svecītes. Kā neatņemama sastāvdaļa būs arī dažādi tekstilizstrādājumi – segas, pledi, dažāda izmēra dekoratīvie spilveni un krēslu paliktņi,” norāda A. Ilmere.

Šausmu filmu seanss industriālajā vidē

Drosmīgākajiem filmu cienītājiem, kas neplāno relaksējošu kino vakaru un ir iecerējuši iekārtot vidi ar raksturu, būs jāpadomā par sen aizmirstiem priekšmetiem un, iespējams, jāielūkojas, kas glabājas bēniņos. Atkarībā no izvēlētās filmas, kino stūrīti var pārtaisīt no nedaudz biedējošas, līdz asa sižeta notikuma vietai. Taču, lai apkārtējā vide kalpotu ilgtermiņā, tad noteikti var izvēlēties labāko vidusceļu – industriālo stilu, kas apvieno risinājumus no nedaudz koka un metāla. Kā norāda A.Ilmere, var izmanot priekšmetus ar izteiksmīgām faktūrām – betonu, raupju apmetumu, neapstrādātu vai vecinātu koksni, neapstrādātu akmeni, vecus ķieģeļus un metālu. Turklāt metāla virsmām jābūt matētām, ar rūsas, nodiluma vai skābes atstātām pēdām. Vadošais tonis – pelēkais un daudzveidīgas tā nokrāsas. To var papildināt ar balto, bēšo, melno, tumši zilo, tumši zaļo un brūno toni.

A.Ilmere uzsver: “Matētas, metāliskās virsmas ar rūsas efektu arī palīdz uzturēt urbāno atmosfēru. Industriālajam stilam raksturīgas lakoniskas un vienkāršas mēbeles ar stingru formu, metāla karkasiem, koka detaļām un necilu apdari. To visu var papildināt ar dīvāniem vai krēsliem ar vienkrāsaina auduma polsterējumu, lai nenomāktu pārējo interjeru. Taču spilgtākam efektam noteikti var izmantot milzīgus, abstraktas mākslas audeklus, vecas ceļazīmes, melnbaltas fotogrāfijas, ielu kultūras elementus – grafiti, izkārtnes, lukturus, plakātus, liela izmēra spoguļus. Turklāt gribētu atklāt, ka šī žanra cienītājiem tīri labi vides iekārtošanā derēs vecas, nolietotas mēbeles, līdz ar to var apgalvot, ka šis šķietami dārgais risinājums, maciņam ir pats draudzīgākais.”

Piedzīvojumu filmu seanss neitrālā vidē

Ja vakara programmā ir paredzētas tādas filmas kā “Mad Max” vai “The Suicide Squad”, tad adrenalīna tīkotājiem būs jāsagādā uzkodu rezerves un pati ērtākā sēdvieta - gluži kā īstā kinoteātrī. Piedzīvojumu filmas ir spilgtas un aizraujošas jau pēc savas būtības, tāpēc šī žanra cienītājiem svarīgākais ir komforts un vienkārša, neitrāla vide. Anna Ilmere stāsta, ka piedzīvojumu filmām piestāvēs nedaudz futūristisks modernisms, kas ietver virkni variāciju, bet pašos pamatos tas parasti attiecas uz interjeru ar taisnām, asām līnijām, vienkāršotu krāsu gammu un tādu materiālu izmantošanu, kas sevī lielākoties ietver metālu, stiklu un tēraudu.

Turpina A.Ilmere: “Vārds, ko parasti lieto modernisma stila aprakstam, ir “gluds”, jo netiek izvēlētas ļoti redzamas, dažādas faktūras. Ņemot vērā faktu, ka galvenā interjera dekorēšanas tendence ir neitralitāte, vienkāršu, gaišas krāsas materiālu izmantošana, akcentu elementu loma tiek pārcelta uz mēbelēm. Košas, oriģinālas mēbeles ir interjera akcents. Par vienu no galvenajiem akcentiem var izvēlēties tekstilizstrādājumus, apvienojot ar dīvānu un dekoratīvajiem spilveniem. Tieši šāds iekārtojums ļaus noskaņoties atpūtai. Nav vajadzīgs daudz - pāris ērtu krēslu, zems dīvāniņš, sēžammaisi un neliels kafijas galdiņš dzērienu, augļu novietošanai. Emocionālo iespaidu būs iespējams radīt ar aksesuāriem - krāsainiem plediem, spilveniem, mīkstiem paklājiņiem un nelieliem interjera priekšmetiem.”

Bērnu filmu un multfilmu seanss skandināviem raksturīgā manierē

Bērnu filmu vakarā var piedalīties visa ģimene, tomēr galvenā skatītāja lomā ir bērns, tāpēc, kaut arī bērniem patīk spilgtas krāsas, to pārmērība var būt nogurdinoša. Situācijā, kad vide ir pārpildīta ar rotaļlietām, spēlēm vai cita veida aktivitātēm, kas novērš bērna uzmanību vai traucē mazajam skatītājam kino baudīšanu, interjera dizainere iesaka kino terasi iekārtot skandināviem raksturīgā manierē. Priekšroka tiek dota dekorēšanai, neizmantojot dārgus vai sarežģītus materiālus, tai ir jābūt funkcionālai. Vienkāršība ir viena no bērnu stila iezīmēm, un tajā var ietvert, piemēram, meža radības – lāčus, vilkus, pūces un lapas.

Anna Ilmere skaidro, ka spilgtas krāsas un drosmīgas formas parādās tikai aksesuāros. “Lai iekārtotu mājīgu un lieki neuzbāzīgu vidi, spilgts var būt paklājs, grafiski vienkāršoti plakāti vai gleznas, mīkstās segas un paklāji, spilveni. Protams, smieklīgu rotaļu lācīšu izmantošana nav aizliegta, tas sagādās bērniem prieku, padarot atmosfēru viesmīlīgāku un draudzīgāku.”

Runājot par īstās krāsas izvēli un asociācijām, balta krāsa bērnam atgādinās par vasaras mākoņiem, dzeltena - pastaigu gar jūras krastu, bet pelēkā būs saistīta ar mākoņainām debesīm un jūras ūdeņiem.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu