Jaunjelgavas novadā iereibis motorlaivas vadītājs policistiem kā kukuli piedāvā 150 eiro un zivi

Ilustratīvs foto FOTO: hxdbzxy/Shutterstock

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Aizkraukles iecirkņa darbinieki trešdien Daugavā veica profilaktiska rakstura pārbaudi, kuras laikā konstatēta virkne pārkāpumu, tajā skaitā apturēts kāds motorlaivas vadītājs dzērumā, kurš mēģinājis izvairīties no nepatikšanām, piedāvājot policistiem kukuli - 150 eiro un zivi, TVNET uzzināja Valsts policijā. 

Iedzērušais motorlaivas vadītājs apturēts Jaunjelgavas novadā Seces pagastā. Policisti konstatējuši, ka vīrietis atrodas 0,98 promiļu reibumā. Cenšoties izvairīties no administratīvā pārkāpuma procesa sākšanas, piedāvāja likumsargiem 150 eiro un laivas pasažieris – 150 eiro un zivi. Par minēto faktu pret abiem vīriešiem tika sākts kriminālprocess par kukuļa došanu valsts amatpersonām, kā arī sākts administratīvā pārkāpuma process par laivas vadīšanu publiskajos ūdeņos, esot alkohola reibumā.

Kopumā 30.jūnijā veiktās pārbaudes laikā Daugavas ūdeņos konstatēts, ka četras personas vada kuģošanas līdzekļus, būdamas alkohola reibumā, viena persona – bez likumā noteiktā kārtībā iegūtām atpūtas kuģa vadīšanas tiesībām, kā arī vienā laivā tika konstatēta cigarešu paciņa ar Baltkrievijas Republikas akcīzes marku.

Pārbaudes laikā Aizkraukles iecirkņa amatpersonas Daugavas ūdeņos Kokneses novadā konstatēja, ka divi  vīrieši vada airu laivas, esot alkohola reibumā. Vienam no viņiem izelpā konstatētas 0,89 promiles, bet otram – 0,86 promiles. Tāpat arī viens iereibis vīrietis Salas novadā vadīja motorlaivu, būdams 1,28 promiļu reibumā. Visos trīs gadījumos policijā ir sākts administratīvā pārkāpuma process.

Viens likumpārkāpējs tika konstatēts arī Pļaviņu novadā, kur vīrietis pa Daugavu vadīja motorlaivu bez likumā noteiktā kārtībā iegūtām atpūtas kuģa vadīšanas tiesībām. Arī šajā gadījumā likumsargi sāka administratīvā pārkāpuma procesu.

Turpat Pļaviņu novadā policisti kādā laivā pamanīja vienu cigarešu paciņu „NZ” (20 cigaretes), kurai bija Baltkrievijas Republikas akcīzes marka. Par tabakas izstrādājumu, kuri nav marķēti ar Latvijas Republikas akcīzes nodokļa markām, lietošanu ir sākts administratīvā pārkāpuma process.

Likumsargi atgādina, ka atbilstoši Krimināllikuma 323. panta pirmajai daļai, par kukuļa, tas ir, materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu, došanu vai piedāvāšanu vai par kukuļa apsolīšanu pēc tā pieprasīšanas personiski vai ar starpnieku valsts amatpersonai, lai tā, izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarītu vai neizdarītu kādu darbību, neatkarīgi no tā, vai nodotais, piedāvātais vai apsolītais kukulis domāts šai valsts amatpersonai vai jebkurai citai personai, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Valsts policija uzsver, ka atrašanās laivā un tās vadīšana alkohola reibumā ir nesavienojama un ļoti bīstama,

2

jo tās vadītājs un pasažieri nespēj objektīvi novērtēt apstākļus un pieņemt situācijai atbilstošus lēmumus. Alkohola reibums liek vairāk riskēt un neļauj pieņemt situācijai atbilstošus lēmumus. Aicinām cilvēkus, pārvietojoties ar ūdens transportlīdzekli, atcerēties par drošību un lietot glābšanas vestes, lai atrašanās uz ūdens nebeigtos traģiski!

Uz augšu
Back