NBS dienošie izvēles priekšā – vakcinējies vai pamet armiju

Ilustratīvs foto FOTO: Evija Trifanova/LETA

Visiem Nacionālajos bruņotajos spēkos (NBS) dienošajiem ir uzdots līdz 1.augustam pieņemt lēmumu - potēties pret Covid-19 vai arī atstāt dienestu, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" pastāstīja NBS komandieris Leonīds Kalniņš.

Viņš uzskata, ka tā dēvēto antivakseru paustā pārliecība un populistiskie apgalvojumi par vakcīnu kaitīgumu aizvien ir pārāk izplatīti informatīvajā telpā, un ar šādu problēmu ir nācies saskarties arī armijā. "Mums [bruņotajos spēkos]

joprojām ir daži desmiti, kas nevēlas vakcinēties un ar kuriem mēs ļoti stingri strādājam un turpināsim strādāt,"

53

atzina Kalniņš.

Vaicāts, vai tiem armijā dienošajiem, kuri nevēlas vakcinēties, iespējams, nāksies mainīt nodarbošanos, NBS komandieris atbildēja apstiprinoši. "Ir izdota mana pavēle ar noteiktu termiņu - 1.augustu, līdz kuram

viņiem ir jāpieņem lēmums par vakcināciju un tālāk jāizlemj - vai nu palikt ar mums kopā bruņotajos spēkos vai arī atrast sev piemērotu nodarbošanos ārpus bruņotajiem spēkiem,"

53

sacīja NBS komandieris.

Kā ziņots, NBS līdz šim pret Covid-19 vakcinēti aptuveni 95% personāla, no tiem 87% pilnībā pabeiguši vakcināciju, aģentūra LETA noskaidroja Aizsardzības ministrijā.

Lai veicinātu pēc iespējas plašāku darbinieku skaita vakcināciju, aizsardzības sektorā organizē informatīvus pasākumus nevakcinētajiem darbiniekiem. Armijā vakcinēšanās pret Covid-19 ir noteikta par obligātu.

Uz augšu
Back