Rosina apsūdzēt divus policistus par kukuļņemšanu un cigarešu tirdzniecības piesegšanu

Kontrabandas cigaretes. Ilustratīvs foto. FOTO: Valsts robežsardze/LETA

Iekšējās drošības birojs (IDB) rosinājis prokuratūrai uzsākt kriminālvajāšanu pret divām Valsts policijas (VP) amatpersonām par kukuļu pieņemšanu un tabakas izstrādājumu nelikumīgas tirdzniecības piesegšanu.

IDB Zemgales tiesas apgabala prokuratūrai nosūtījis kriminālprocesu kriminālvajāšanas sākšanai pret divām VP amatpersonām, kuras ilgstošā laika periodā pieņēmušas kukuļus personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās.

Pirmstiesas izmeklēšanas gaitā IDB guva pierādījumus tam, ka minētās VP amatpersonas kādai personai, kura veica nelikumīgu tabakas izstrādājumu realizēšanu, regulāri sniedza informāciju par policijas plānotajām darbībām, kas saistītas ar tabakas izstrādājumu nelikumīgas aprites apkarošanu kādā tirdzniecības vietā.

Abas policijas amatpersonas apmaiņā pret sniegto informāciju, iespējams, pēc pieprasīšanas regulāri saņēma kukuļus no personas, kura nodarbojās ar tabakas izstrādājumu nelikumīgu apriti, lai netiktu fiksēts minētais likumpārkāpums normatīvajos aktos noteiktā kārtībā.

Uz augšu
Back