Sv, 14.08.2022.

Apjomīgais Latvijas Atveseļošanas fonds - kā to izmantosim? Preses konference

TVNET/LETA
Apjomīgais Latvijas Atveseļošanas fonds - kā to izmantosim? Preses konference
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 16
European Commission Vice President Valdis Dombrovskis speaks during his hearing before the European Parliament's trade committee, in Brussels, Belgium, October 2, 2020.  REUTERS/Yves Herman
European Commission Vice President Valdis Dombrovskis speaks during his hearing before the European Parliament's trade committee, in Brussels, Belgium, October 2, 2020. REUTERS/Yves Herman Foto: YVES HERMAN/REUTERS

Šodien, 14. jūlijā, amatpersonas informēs par 1,82 miljardu eiro apjomīgo Latvijas Atveseļošanas fonda plānu, apliecināja Finanšu ministrijā (FM).

Attālinātā preses konference notiks plkst.14, kurā informēs par Atveseļošanas fonda plānu Latvijā.

Pasākumā piedalīsies Eiropas Komisijas viceprezidents un ES komisārs Valdis Dombrovskis (JV), finanšu ministrs Jānis Reirs (JV), ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (NA), vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs (AP) un izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (JKP).

LETA jau vēstīja, ka Eiropas Savienības (ES) Ekonomisko un finanšu jautājumu padome otrdien apstiprināja 1,82 miljardu eiro apjomīgo Latvijas Atveseļošanas fonda plānu, aģentūru LETA informēja Finanšu ministrijā (FM).

Līgumu par finansējuma saņemšanu plānots noslēgt augustā, un kā pirmā atbalstu saņems veselības nozare, kurā jau ir uzsākta projektu sagatavošana.

"Eiropas Komisija atzina, ka Latvijas plāns aptver plašu, savstarpēji pastiprinošu reformu un investīciju kopumu, kas palīdzēs efektīvi atrisināt daudzas ekonomiskās un sociālās problēmas, kuras Eiropas Padome bija minējusi Latvijai 2019.gada un 2020.gada Eiropas pusgadā adresētajos ieteikumos. Plānā paredzēts risināt izaicinājumus tādās jomās kā veselības aprūpe, izglītība un prasmes, sociālā iekļaušana, pētniecība un inovācija, izmaksu ziņā pieejami mājokļi, valsts pārvalde, uzņēmējdarbības vide, cīņa ar ēnu ekonomiku un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju," informēja FM.

Plānots, ka Atveseļošanas fonda plānā ietvertie pasākumi veicinās ekonomikas "zaļo" un digitālo pāreju, ieviešot strukturālās reformas un risinot sociālās un cilvēkkapitāla attīstības jautājumus. Plānā likts uzsvars uz prasmju attīstību, piemēram, saistībā ar augstākās izglītības reformām, attiecībā uz privāto ieguldījumu veicināšanu pētniecībā un attīstībā un digitālajām prasmēm, kas ir nozīmīgas nākotnes ekonomikas attīstībai.

Latvija digitālo prasmju pilnveidošanai ir paredzējusi 95 miljonus eiro, lai līdz 2026.gadam 54% iedzīvotāju vecumā no 16 līdz 74 gadiem šajā jomā būtu ieguvuši vismaz pamatprasmes.

Finanšu ministrs Jānis Reirs (JV) atzina, ka tikusi nodrošināta Latvijai ātrāka piekļuve finanšu resursiem, jo Latvija ir pirmā no Baltijas valstīm un starp pirmajām 12 Eiropas valstīm, kuru plāni ir apstiprināti Eiropas padomē.

"Lai Latvija varētu ātrāk virzīties uz priekšu, aicinu nozaru ministrijas aktīvi strādāt pie 24 plānā iekļauto reformu un 61 investīciju pasākuma īstenošanas, un iespējami ātri, sēžoties pie sarunu galda ar nozaru nevalstiskajām organizācijām, sadarbības un sociālajiem partneriem, izstrādāt, saskaņot un Ministru kabinetā iesniegt vajadzīgos normatīvos aktus," pauda Reirs.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu