Pabriks izdod rīkojumu NBS būt gataviem sniegt palīdzību ugunsgrēku likvidēšanā

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks. FOTO: Evija Trifanova/LETA

Ņemot vērā, ka Latvijā joprojām turpinās karstuma vilnis, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) brīdinājis par augstu ugunsbīstamību. Pamatojoties uz to, aizsardzības ministrs Artis Pabriks izdevis rīkojumu Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem (NBS) būt gataviem pēc nepieciešamības sniegt palīdzību ugunsgrēku likvidēšanas un seku pārvarēšanas darbos, informē Aizsardzības ministrijas pārstāvis Roberts Skraučs.

"Bruņotie spēki nekad nav atteikuši atbalstu ugunsdzēsējiem un civilās aizsardzības institūcijām, taču ar pavēli mēs nodrošinām augstāku gatavību un ātrākas reaģēšanas spējas. Aicinu visus iedzīvotājus šajā īpaši karstajā lakā sekot mūsu glābšanas dienestu ieteikumiem un būt apzinīgiem, dodoties atpūsties mežā," uzsvēra Pabriks.

Saskaņā ar aizsardzības ministra pavēli, NBS, ja nepieciešams, ugunsgrēku likvidēšanas un to radīto seku pārvarēšanas pasākumos visā valsts teritorijā vienlaikus var iesaistīt vairāk nekā 50 personas.

Mežos visā Latvijā saglabājas augsta ugunsbīstamība. VUGD aicina iedzīvotājus nesmēķēt un nekurināt ugunskurus mežos un to tuvumā, kā arī nebraukt ar motocikliem un kvadricikliem pa meža ceļiem. Ugunsgrēks var sākties no vismazākās dzirksteles, radot apdraudējumu iedzīvotājiem un zaudējumus mežu īpašniekiem.

Pamanot meža ugunsgrēku, nepieciešams nekavējoties zvanīt uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112, un pēc iespējas precīzāk norādīt notikuma vietu.

Uz augšu
Back